Suhted
 

ET RAHAST EI TÕUSEKS TÜLI: kas panna see kooselus ühte patta või mitte? 

Siret Mägi, 24. november 2018 00:01
Raha võib tekitada suhetes palju lahkhelisid.Foto: Ivan Chiosea / Alamy

Kuidas elada armsamaga koos nii, et igakuiste arvete maksmisele kuluks võimalikult vähe aega ja närve? Õhtulehega vestelnud asjatundjad soovitavad lähtuda põhimõttest: ühist pangaarvet ei pea olema, aga peab olema ühine eelarve. Samas teeks pere ühine säästukonto suuremate väljaminekute plaanimise kergemaks.

„Kuni me alles nii-öelda harjutasime koos olemist, meil oli visiitsuhe ja eraldi rahakotid, kõik toimis. Aga niipea, kui kolisime päriselt ühe katuse alla, tekkisid probleemid. Meil oli nii raske kokku leppida, kuidas jagada kommunaalide maksmine ja poest söögi ostmine,“ meenutab varastes 30ndates Maia kooselu konarlikku algust.

„Mina soovisin, et me annaks mõlemad igapäevaostudeks võrdse osa. Et poest käiks kord üks ja kord teine. Tahtsin luua ühiskassat. Aga sellest ei tulnud mitte midagi välja. Mu mehel olid nii kulukad hobid, et tal lihtsalt polnud sinna midagi panna. iga kuu oli vaja osta uus kallis fotoaparaat või mõni tarvik. Alguses meil oligi nii, et tema jõudis osta vaid leiva-saia ja maksta vaevalt poole korteriüürist, mina muretsesin kõik ülejäänu.“

Samal teemal

25.08.2020
Väikeinvestor Liisi Kirch annab nõu: kuidas alustada investeerimisega?
23.05.2018
SÄÄSTUNÕU! Kuidas õppida raha koguma?
19.04.2018
SÄÄSTMISEGA LIIALDAMINE: kas Eestis võib poes banaani enne ostmist ära koorida?
11.11.2017
TEADUSLIKULT PUUST JA PUNASEKS: mis paneb meid aina uusi kalleid tehnikavidinaid ihkama?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee