Ilu ja mood

TALVINE ILUNÕU | Suuna tähelepanu kätele! 

Krista Kiin, 26. november 2019, 18:55

Külmenevate ilmadega tasub tavapärastes ilurituaalides suuremat tähelepanu pöörata ka kätele, kuna külma välisõhu ja tubase temperatuuri pidev vaheldumine ning jäine tuul (taas ununesid kindad teise mantli taskusse?) võivad käenaha kuivaks ja punetavaks muuta.

Karedate kätega on talveperioodil ilmselt hädas olnud igaüks. Valdavalt on põhjuseks külmad ja niisked ilmad, aga kui ka küüned hapraks muutuvad, võib kahtlustada keha toitainete- ja vitamiinipuudust, liigset kokkupuudet vee ja puhastusvahenditega või atsetooni sisaldavate küünelakieemaldite kasutamise mõju.

Õlid on au sees ka kätehoolduses«Talvehooaja üht peamist muret, kuivade ja ketendavate käte tekkimist saab kindlasti ennetada koduse hooldusega, mis on kõigile kättesaadav ja kaugeltki mitte ülikallis,» sõnab NailSpa küünesalongi tegevjuht Esti Hutchins. «Kõige lihtsam ja tõhusam on kasutada näiteks kookosõli, milles leidub rohkelt antioksüdante ja mis on ka antibakteriaalne. Kookosõli imendub hästi naha sügavamatesse kihtidesse seda niisutades ja pinguldades. Võib kasutada ka viinamarjaseemne-, jojoobi-, mandli- ja isegi oliiviõli. Kindlasti leiab iga perenaine oma köögikapist mõne eelnimetatud õli.»Tõsi küll, õli kasutamisel koduses kätehoolduses on üks suur miinus: seda võib olla ebamugav kätele kanda päeva keskel, kuna käed jäävad liiga rasvaseks. «Seega soovitan õli kätele kanda pigem õhtul enne magamaminekut ja tõmmata kätte veel ka puuvillased kindad,» jätkab Esti. Külmal ajal võiks tema sõnul käsi kreemitada lausa mitu korda päevas ja kreem võiks olla küll toitev, kuid võimalikult naturaalne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee