Suhted

Kas virtuaalflirt on 21. sajandi rüütliromantika?

Appi! Mu mees flirdib Facebookis võõraste naistega (1)

Siret Mägi, 27. september 2020 09:32
UUED TERMINID „MIKROPETMINE“ ja „MIKRONUHKIMINE“:  Üks partneritest uurib igal võimalusel teise mobiili või loeb salaja tema meile.Foto: ddp

Mida ette võtta, kui avastad, et sinu mehel, igati ontlikul elukaaslasel ja isegi Ott Tänakust ideaalsemal lapsevanemal on salajane hobi – ta jälgib hilisõhtuti üksinda arvuti taha jäädes Facebookis võõraid kaunitare, saadab neile sõbrakutseid, laigib ja sõnumeerib? Kas leppida sellega, uskudes, et tegemist on vaid 21. sajandi rüütliromantikaga? Või on ka virtuaalflirt siiski petmine?

„Tegelikult on ju tore, kui inimesed üksteisele tunnustavat tagasisidet annavad, komplimente teevad ja häid sõnu ütlevad. Kõik sõltub ju piiridest. Kui aeg-ajalt kellelegi siirast tunnustust jagad, on see inimlik, hooliv ja tore. Seda võiks meie eludes rohkemgi olla,“ mõtiskleb pereterapeut ja holistiline terapeut Katrin Saali Saul. „Kui teed aga teisele inimesele komplimente ja tunned, et need sõnumid erutavad sind ennastki, siis paratamatult peab arvestama tõsiasjaga, et niimoodi see emotsionaalne suhe ju tekibki. Virtuaalmaailmas tekivad emotsionaalsed suhted eriti kiiresti. Põnev on ju! Põnevus kütab fantaasiat üles. Vähemalt ühes sageda virtuaalsuhtlemise osapooles, kes hakkab janunema uusi suhteid,“ kirjeldab Saul.

„Maailm me ümber on täis ahvatlevaid inimesi. Inimesed on seksuaalsed ja emotsionaalsed olendid, kellel on ratsionaalne mõistus. Me võime saada Erose noolest tabatud isegi siis, kui me ratsionaalne mõistus on otsustanud vastupidist. Ja (seksuaalsed) fantaasiad käivad inimestel isegi siis, kui nad on turvalises paarisuhtes, ikka võõraid, tundmatuid radu pidi,“ nendib ta.  

Samal teemal

16.10.2020
KUI PARTNER PETAB: andestada või lahku minna?
12.10.2020
PÄÄSTA OMA SUHE! Saa rutiinist priiks ja armu taas oma partnerisse
19.09.2020
TWITTERI-MÖLL | Tänaku MM-tiitli kaitsmise võimalused said hävitava hoobi
19.09.2020
Tänaku vastus küsimusele, mida katkestamine tähendas MM-tiitli lootuste osas: „Te teate ise…“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee