Kultuur

Vabarnad ja Piret Päär räägivad Viljandi pärimusmuusika festivalil lugusid hernestest ja sõprusest  

Toimetas Jaane Tomps, 9. aprill 2019 11:23
Foto: Silver Tõnisson
Festivali “Hea lugu!” nime kandvas programmis astuvad üles ka spetsiaalselt selleks sündmuseks kokku tulev kooslus jutuvestja Piret Päärist ning muusikutest Sandra ja Jalmar Vabarnast. Kontserdi seemned pannakse Viljandimaa mulda kasvama juba kevadel.

Sandra ja Jalmar Vabarna on pärimusmuusikutena täistuulis purjetamas enamasti maailma meredel. Piret on kolmkümmend aastat vedanud lugude jutustamise lipulaeva siinseil vetel. “Mina kuulasin Pireti muinasjutte juba lapsepõlves ning Jalmar sai neist osa Pireti kõrval jutuõhtutel-kontsertidel muusikat mängides,” räägib Sandra Vabarna sellest, kui kaugele ulatub muusikutepaari tutvus Eesti armastatud jutuvestja Piret Pääriga. “Aeg-ajalt kuival maal kokku saades räägime omavahel ikka ainult häid lugusid. Viimasel kohtumisel läks jutt sõpradele. Nii sündiski mõte kontserdist “Sõber sõbra herne koorib”,” täiendab Piret Päär.  

Aga mis on hernestel sõprusega pistmist? Seda saab publik lõplikult teada Viljandi pärimusmuusika festivalil kontserdile tulles. Kindel on aga see, et herneseemned istutatakse Viljandimaa mulda ühele põllule juba aprilli lõpus ning kõik huvilised saavad nende kasvamist jälgida Facebookis kontserdi sündmuse lehel.

25. -28. juulini toimuva XXVII Viljandi pärimusmuusika festivali ning juba varem väljakuulutatud artistide kohta leiab rohkem infot: www.viljandifolk.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee