Foto: Silver Tõnisson
Toimetas Jaane Tomps 9. aprill 2019 11:23
Festivali “Hea lugu!” nime kandvas programmis astuvad üles ka spetsiaalselt selleks sündmuseks kokku tulev kooslus jutuvestja Piret Päärist ning muusikutest Sandra ja Jalmar Vabarnast. Kontserdi seemned pannakse Viljandimaa mulda kasvama juba kevadel.

Sandra ja Jalmar Vabarna on pärimusmuusikutena täistuulis purjetamas enamasti maailma meredel. Piret on kolmkümmend aastat vedanud lugude jutustamise lipulaeva siinseil vetel. “Mina kuulasin Pireti muinasjutte juba lapsepõlves ning Jalmar sai neist osa Pireti kõrval jutuõhtutel-kontsertidel muusikat mängides,” räägib Sandra Vabarna sellest, kui kaugele ulatub muusikutepaari tutvus Eesti armastatud jutuvestja Piret Pääriga. “Aeg-ajalt kuival maal kokku saades räägime omavahel ikka ainult häid lugusid. Viimasel kohtumisel läks jutt sõpradele. Nii sündiski mõte kontserdist “Sõber sõbra herne koorib”,” täiendab Piret Päär.  

Viljandi pärimusmuusika festivali programmijuht Tarmo Noormaa sõnul on seekord suvise festivali kavas kontserte, kus seekordne teema "Hea lugu" tuleb erakordselt hästi välja. “Jutuvestmise oskus ja ka muusikalise jutuvestmise oskus on publiku kaasamise ja oma sõnumi edastamise kohapealt ülioluline,” ütleb Noormaa. “Sellel kontserdil saavad need kaks poolust kokku ning kindlasti mõjub see publikule sütitavalt ning pakub inspiratsiooni paljudele.”

Aga mis on hernestel sõprusega pistmist? Seda saab publik lõplikult teada Viljandi pärimusmuusika festivalil kontserdile tulles. Kindel on aga see, et herneseemned istutatakse Viljandimaa mulda ühele põllule juba aprilli lõpus ning kõik huvilised saavad nende kasvamist jälgida Facebookis kontserdi sündmuse lehel.

25. -28. juulini toimuva XXVII Viljandi pärimusmuusika festivali ning juba varem väljakuulutatud artistide kohta leiab rohkem infot: www.viljandifolk.ee.