Mitmesugust

Indrek Treufeldt: ajaloosarja tehes saan isegi pidevalt midagi uut teada (1)

Silja Paavle, 19. jaanuar 2019 08:50
AJALOOHUVILINE LÄBI ELU: Kuigi hariduselt pole Indrek ajaloolane, on see valdkond teda kogu aeg huvitanud. «Ka ajakirjanikud saavad iga päev oma töös küsida, kuidas me oleme jõudnud nii kaugele, kui me seda oleme.»Foto: ERR
«Ajalugu on huvitav, sest saame sellest alati midagi õppida ja sellele toetudes otsida põhjuseid, miks üks või teine asi tänapäeval seesugune on,» lausub Indrek Treufeldt. 

Indrek (49) on juba kümme aastat Eesti Televisiooni eetris ajaloosaateid teinud. Neist uusima saatesarja, «Vabadussõja loo» esimene saade jõudis teleekraanile möödunud pühapäeval. Miks on sel korral süvendatud vaatluse all just vabadussõda? «Saatesari sündis osaliselt Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamise tuules mõttest, et Eesti pole seotud vaid ühe päevaga ehk manifestipäevana tuntud 24. veebruariga. Olulisi sündmusi on teisigi. Riigi sünniga seotud protsess kestis ju kuni Tartu rahu väljakuulutamiseni,» räägib Indrek. Liiati otsustas tema sõnul Eesti riik, et me ei mõtle saja aasta tagustele sündmustele pelgalt ühel päeval, vaid mitme aasta jooksul.

Samal teemal

14.00.2019
Indrek Treufeldt: „Vabadussõjaga sai meie väetist väikeriigist kõndija.“