Inimesed

Henry Laks: „Olen õnnelik, et olen elus!“ 

Silja Paavle, 31. oktoober 2018 07:00
Henry LaksFoto: Daisy Lappard

"Mul oli valida, kas jään ratastooli või ei. Üritasin, hambad ristis, mitte jääda ja see õnnestus," kõneleb laulja Henry Laks rahulolevalt, et on rängast liiklusõnnetusest taastunud. Veelgi enam – viimane aasta on mehel loominguliselt olnud äraütlemata viljakas.

"Iga paus pärsib loometööd. Aga hea, et ma kõigest sellest ikka eluga välja tulin," on laulja Henry Laks (57) õnnelik. Mehe elu keeras aastateks pea peale 2004. aastal juhtunud liiklusõnnetus. Lubadeta roolijoodik süstis ootamatult pikast autorivist möödasõidu tegemiseks välja ja põrkas kokku Henry autoga. Mehel murdusid õnnetuses mõlema jala luud.

Õnnetus aheldas muusiku pikaks ajaks voodisse ja prognoos oli üsna nukker. Henry aga leidis endas tahtejõu ja punnitas end, hambad ristis, taas kõndima. Esialgu karkudega, kuid siis soovis seni sportlikke eluviise harrastanud mees – tema kontol on näiteks ka Eesti meistritiitel karates – hakata taas rattaga sõitma. Jalgade liikuvust parandas ta esialgu arsti ja füsioterapeudi järelevalve all velotrenažööril, siis hakkas taas tänaval rattaga sõitma.

Samal teemal

07.01.2016
Henry Laks: "Olen täna oma elu parimas vormis."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee