Ilu ja mood

Kas riidepoodide proovikabiinide peeglid teevad peenemaks? (3)

Margarita Gavrilova, 29. august 2015 07:00
JÄRELDUS: Eksperimendi käigus selgus, et kõige suuremateks trikitajateks polegi eelkõige peeglid, vaid hoopis valgus proovikabiinides. Eri kabiinides on valgused suunatud ise nurkade all. Peegleid ja valgustust arvesse võttes oli peegelpilt kõige paksem kaubamaja naistemaailmas, Zaras ja Terranovas. H&Mi, Mohito, New Yorkeri ja Prisma riideosakonna peeglid muutsid aga optiliselt peenemaks.Foto: Margarita Gavrilova

Kas olete koju naastes avastanud, et riideese, mis istus poes suurepäraselt, ei paista kodus üldse kena? Selle eksperimendiga otsustasin uurida, milliste riidepoodide peeglid moonutavad ostjate peegeldusi optiliselt peenemaks ja vastupidi.

Ühegi poe unelmate klient ei ole see, kes veedab küll poes kaua aega, kuid pärast lahkub siiski tühjade kätega. Et seda ei juhtuks, kasutatakse kavalaid trikke, mis meelitavad inimesi kulutama. On tehtud kindlaks, et ostukäitumist mõjutavad nii poes mängiv muusika, poe visuaalne väljanägemine ja kavalad trikid hindadega. Kas olete tähele pannud, et kaupmeeste lemmiknumber on üheksa? Ükski asi ei maksa kunagi 100 eurot, vaid alati 99,95 või midagi sarnast. Suuresti mõjutavad klienti ka proovikabiinid ja millisena ta ennast peeglist näeb. Peeglid võivad olla väga erinevad. Mõni peegel on kitsam ja pikem, muutes ostja figuuri visuaalselt peenemaks, teised jällegi laiemad, muutes figuuri paksemaks. Suurt rolli mängib ka valgus, mis on suunatud kindla nurga alt nii, et see tooks esile riideeseme plussid ja varjates selle miinused.

Eksperimendi käigus testisin peegleid tuntumates riidepoodides ja -osakondades. Need olid H&M, Reserved, Mohito, New Yorker, Terranova, Seppälä, Prisma riideosakond, kaubamaja naistemaailm, Zara. Tegin võrdluseks ühe tõetruu pildi keset kaubanduskeskust, kus polnud märgatavalt moonutavaid tegureid. Eksperimendi ajal kandsin tavalist valget T-särki ja tumedaid lühikesi pükse.

Samal teemal

25.07.2015
Viis põhjust, miks proovikabiinis riiete proovimine on tõeline õudukas! Kas tunned sama?
03.07.2015
Klienditeenindaja riideid vedelema jätvatest klientidest: proovikabiin on nagu mingi prügikast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee