Suhted

Vananev peenis: viis muutust, millega tuleb harjuda (33)

Õhtuleht.ee, 4. veebruar 2015 15:32
Kahaneb kui jää päikese käes. Vanemas eas võib peenis pikkust kaotada oma sentimeetri jaguFoto: ILYA NAYMUSHIN
Juuksed lähevad halliks, nahk muutub kortsuliseks. Ka meheau pole vananemisest päästetud. Esimesed märgid väärikamast east ilmnevad tihti juba neljakümnendates eluaastates härradel. Milleks tuleb vaim valmis panna? Grandparents.com loetleb üles järgmised võimalikud muutused.

Värvus. Nahk vananeb kogu kehal. Ka peenise pinnale võivad tekkida vananemise tunnused– näiteks pigmendilaigukesed.

Arterite lupjumine piirab verevoolu kõikides veresoontes ja mõjutab ka peenist. Kui riistas on vähem verd, võib see tunduda kahvatuna. Senikaua, kui arst kinnitab, et tervis on korras, pole siiski põhjust ülemäära muretseda.

Suurus. Tundlik teema... Tõesti, vähenev verevool ja kehas langev meessuguhormoonide hulk suudab võmpa kahandada ligi sentimeetri võrra.

Lisaks võib paisuv õllekõht tekitada vildaka mulje, et peenis jääb üha pisemaks.

Tundlikkus. Testosteroon kaitseb närvikudet. Eakamas kehas on toda hormooni vähem ja seetõttu hakkab ka peenise tundlikkus vähenema ning erektsioonid kestavad lühemat aega.

Sellest hoolimata tasub nii enda kui partneriga usinalt edasi tegeleda, sest erektsioon mõjub peenisele virgutusvõimlemisena ja treenib veresooni.

Urineerimisraskused. Neid põhjustab suurenenud eesnääre. Neljakümnendates aastates meestest kogeb seda umbes viiendik, kuuekümnendates aga isegi üle poole meestest.

On mõistlik end murede korral arstile näidata, süüa tervislikult, hoiduda alkoholist ja proovida mõõdukalt trenni teha.