Eneseareng

NAISTELEHE PSÜHHOLOOGIATEEMALINE PODCAST IGAL TEISIPÄEVAL

„MÕTTEKOHT“ |  Ühe naeratava depressiooni lugu: „Emme, ma enam ei jõua!“ 

Silja Paavle, 16. märts 2021 14:25
Foto: Vida Press
„Emme, ma enam ei jõua!“ meenutab värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht kogemusnõustaja ja tugiisik Rita Kaup-Kaljuve, kuidas ühel öösel helistas talle tema tütar – rõõmsameelne ning elus kenasti toimetulev teismeline.

Sel öösel sai aga selgeks, et piiga naeratava oleku taga olid pikad kannatused ning enesetapumõtted. Rita aimas kiirelt, millega tegu, sest ka tal endal oli varasemalt diagnoositud depressioon, mille olemasolu ei osanud tema rõõmsameelse oleku tagant keegi uskuda. „Ma ei saanud ise aru, et midagi oleks pahasti. Mulle oli sisendatud, et vahel ongi elus raske ning nii ma ootasin kannatlikult naeratades, et raskused mööduvad,“ räägib ta. See pikk ootamine viis aga sügava depressioonini.

Iseenda ja oma tütre kogemuse põhjal rõhutabki Rita, et naeratus ei pruugi alati tähendada rõõmu. See võib olla väga osav kate depressioonivormile, mida tuntakse terminiga naeratav depressioon.

Millega täpsemalt on naeratava depressiooni puhul tegu, keda see enim ohustab, kuidas seda märgata, milline on ravi, mis pakub leevendust, kust abi leida ning kas seda rasket tõbe saab ennetada, saabki teada tänasest taskuhäälingu saatest.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Kogemusnõustaja ja tugiisik Rita Kaup-Kaljuve.Foto: Erakogu

Samal teemal

20.03.2021
Märka last! Pereterapeut: praegune olukord mõjub rängalt laste ja noorte vaimsele tervisele
18.03.2021
KRIISIAASTA SELETAMATUD OHVRID: Eestis suri sadu inimesi rohkem kui varasemal ajal. Ainult koroonaga seda ei põhjenda
17.03.2021
Suitsiidimõtteid on mõlgutanud 3000 last! „Tütre olukord oli väga kriitiline, aga psühholoogile saime aja pooleteise kuu pärast.“
17.03.2021
Kodukool ja -kontor pandeemia ajal: pereterapeut jagab soovitusi, kuidas sellest eluga välja tulla

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee