Suhted

UURING: samasooliste paaride suhtlus on kvaliteetsem (2)

Ohtuleht.ee, 27. november 2020 12:25
Foto: VIDA PRESS
Samasoolistel paaridel on omavaheline suhtlus kvaliteetsem kui heteroseksuaalsetel, selgus California teadlaste uuringust. 

Teadlane Megan Robbins ütles Science Daily teatel, et tegu oli esimese uurimusega, kus võrreldi sama- ja erisooliste paaride sotsiaalseid võrgustikke ning igapäevast suhtlust. Varasemad uurimused on näidanud, et samasoolistes paarides ollakse teineteise eripärade suhtes leplikum ning partnerite omavaheline suhtlus on tulvil positiivseid emotsioone ja tõhusat mõtete edastamist. Nüüd võrreldi geipaaride igapäevasuhtlust heteropaaridega. Päeva jooksul küsiti osavõtjatelt ikka ja jälle, kas neil oli viimase kümne minuti jooksul partneri, pereliikme või sõbraga kontakti. Selle kvaliteeti paluti hinnata viiepunktiskaalal, kus „üks“ tähendas ebameeldivat ja „viis“ meeldivat. Geipaaridele pakkus nii omavaheline suhtlus kui ka kontakt teistega paremaid emotsioone kui heteropaaridele.

Uurimusest selgus seegi, et kõige väiksem suhtlusringkond on kahest mehest koosnevatel paaridel. Varasemad uurimused on näidanud, et geimehed saavad perekonnaliikmetelt vähem toetust kui lesbid.

Samal teemal

06.11.2020
VIDEOINTERVJUU | Mart Haber ja Taivo Piller isadusest: inimesed on väga toetavad, nii paljud on tulnud juurde ja öelnud häid sõnu
23.03.2020
Briti esimene gei-isa ja ta tütre endine kavaler ootavad kolmikuid!
30.06.2019
VIDEOINTERVJUU | Baari-Madis: minu vihkajad on tegelikult minu suurimad kapifännid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee