Inimesed

TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Lauri Mäesepp: „Õpetajaamet on palju keerulisem roll, kui ma alguses arvasin ja ootasin.“ 

Liis Ilves, 5. oktoober 2020 07:47

Mis ühendab noort näitlejat, endist europarlamentääri, Keeleameti peadirektorit, kirjanikku ja pensionil lavastajat? See on õpetajaamet! Naisteleht uuris, kuidas nad sellesse ametisse sattusid ja miks nad seda teevad.

Vabakutselisest näitlejast Lauri Mäesepast (28) sai sel sügisel kehalise kasvatuse ja muusikaõpetaja pisikeses Meremäe põhikoolis. «Põhjuseid selleks on tegelikult palju,» märgib mees.

Eriolukorra eel perega Setomaale kolinud Lauri kindel hingesoov oli moel või teisel ühel hetkel kohalikku kogukonda panustada. Kohe, kui ta silmas, et Meremäe kool vajab õpetajaid, otsustaski näitleja võimalusest kinni haarata. «Kuna meie perest läks üks tüdruk samuti esimesse klassi, soovisin, et tema koolitee oleks võimalikult tugevalt toetatud,» toob Lauri veel välja. «Kohati viskasin ennast siia situatsiooni ka seetõttu, et olla veelgi parem ja teadlikum isa.» Seejuures teatab mees uhkusega, et õige pea on perre sündimas tema ja elukaaslase Lenna ühine laps.

Samal teemal

05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Ilmar Tomusk: „Tore on õpetada koolis, kus ise 11 aastat käisin.“
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Neeme Kuningas: „Mulle meeldib näha, kuidas noored mõtlevad ja arenevad.”
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Indrek Tarand: „Õpetaja palk peaks olema vähemalt neli korda kõrgem.“
05.10.2020
TUNTUD INIMESED ÕPETAJA AMETIS | Mika Keränen: „Vahel mõtisklen, kas minu õpetustest on tolku.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee