Kultuur

Piip ja Tuut tegid oma uue telekanali: „Pead kogu aeg olema nagu laetud püss!“ 

Helina Piip, 30. aprill 2020 16:49
PAAR NII LAVAL KUI KA PÄRISELUS: Kriisiajal käivitatud telekanal pakub näitlejatele tegevust ja vaatajatele väärt meelelahutust.

«Tore, et vaatate meid nii Maal kui ka Kuu peal,» ütlevad klounid Piip ja Tuut oma uues telekanalis. Kuidas õnnestus Toomas Trossil ja Haide Männamäel vaid paar nädalat pärast ideesähvatust rahva ette ilmuda?

Haide (48) ja Toomas (53) ütlevad, et koroonateemalisi nalju nad oma sketšides ei tee, sest loodavad, et saated kestavad pikemalt kui praegune kriisiaeg. Pigem soovivad nad vaatajatel lihtsalt tuju heaks teha – seda võtavad nad suisa missioonina.Nende väikesel teatril jäi 14. märtsist 1. maini mängimata 33 etendust ja paraku on selge, et uksi ei avata veel maiski. «Väga keeruline on plaane teha,» nendivad mõlemad.

Ootamatu ideeNii nagu karantiiniaegu ilmus Facebooki voogudesse arvukalt kodukontserte, andsid ka nemad Piibu ning Tuudu rollis kaks tasuta etendust. «Vaatajaid oli väga palju – kuus tuhat ja järgmiste päevade jooksul «tilkus» vaatamisi lausa üle kahekümne tuhande,» rõõmustavad nad. Pärast esimest otse-eetrit helistas klounipaarile Mart Normet pakkumisega, et selliseid saateid võiks teha kohe palju.Haide ja Toomas on mõelnud, kuidas saadi oma telekanal nii kiiresti jooksma. Toomas pakub, et ilmselt seetõttu, et «tegelaskujud Piip ja Tuut on juba nii ammu – kakskümmend aastat olemas. Nad on n-ö valmis, anna neile vaid uusi lugusid ette.»

Samal teemal

03.09.2020
Mart Normet asub usuteaduskonda õppima: mõtlesin ammu, et peaks end akadeemiliselt täiendama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee