Kultuur

Paradoksi hittloo sõnade autor: Vahel mulle helistatakse: „Tee raadio lahti, sinu laul tuleb!“ 

Helina Piip, 1. mai 2020 10:00

Ansambli Paradoks hittlugu «Ära möödu must lähedalt» on hakatud kutsuma koroonaaja hümniks. Mida arvab sellisest uuest vaatenurgast sõnade autor Aita Kivi?

«Eks see lugu ole muutunud juba justkui rahvalauluks – sõnad on hakanud elama oma elu,» nendib kirjanik Aita Kivi (65). «Mis seal ikka, minul pole selle vastu midagi. Mul endal Facebooki kontot pole, kuid mulle on helistatud ja öeldud, et laul läks seal tõesti just viimasel ajal ringlema.»Ta lisab, et loo algusridu on mitmel muulgi üllataval moel tähenduslikuks peetud. Näiteks kasutati seda laulu mullu maanteeameti sotsiaalkampaanias – kutsuti teetöid tegevatest masinatest ja töölistest mitte liiga lähedalt mööduma.

Meenuta palun selle luuletuse sündi.Olin siis kahekümnendate teises pooles. Hakkasingi just tol ajal rohkem luuletusi kirjutama. Olin korra elus saanud tunda suurt armastust, kuid see suhe sai traagilise lõpu. Siis mõtlesingi suurest tundest mõnda aega nii, et ära parem tulegi lähedale, kui nagunii mööda lähed – parem, kui ei armukski, et ei peaks taas pettuma. Kui lõõm vaid eemalt möödub, siis ei tee see haiget.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee