Pere ja lapsed

APPI, MAGUS! Mida suhkur lapsega teeb ja kuidas emad maiustamist ohjeldavad? 

Andra Nõlvak, 21. aprill 2020 16:01
Foto: Patrick Fore, Unsplash

Kas kriisiolukorrast tingitud stress suurendab ka laste magusaisu? Kui palju üldse laps tohiks magusat süüa? Toitumisnõustaja hoiatab, et lisatud suhkrut ei tohiks anda lapsele üle 10 protsendi päevasest energiatarbimisest.

Kahe lapse ema Annaliisa, kel kodus kaks aktiivset poissi – 7aastane ja 9aastane – tunnistab, et järglaste magusaisu on pigem suur. Ema mäletab, et oli ka ise lapsena maiasmokk. Ja milline laps seda ei oleks? „Seepärast pole seda neile pahaks pannud, eriti nende aktiivsust arvestades. Eriti suur maiasmokk on just väiksem ja ta oleks vist võimeline ainult suhkrust toituma, kui ei keelataks. Aga õnneks on tal ka kõige muu osas hea söögiisu ja proovib ära neidki asju, mille peale lapsed tavaliselt nina kirtsutavad. Nii et ikkagi on tasakaalus ja toitub igas mõttes hästi,“ sõnab Annaliisa.

Magus nende kodus keelatud ei ole, kuid on mõned asjad, mida ta on nõus ostma ja mõned, mida pole. Lemmikuteks on näiteks vaniljejäätis, šokolaad või šokolaadikommid. Värvilisi keemiat täis lutsukaid ega kummikomme ta üldiselt koju ei osta, ehk vaid vahel väga harva. „Mul tavaliselt ikka alati on midagi magusat kodus,“ sõnab ta, kuid lisab, et süüa saavad lapsed seda mõistuse piires ja tervet kommipakki korraga keegi kätte ei saa.

Samal teemal

06.08.2020
ÕL VIDEO | PIMETEST PALJASTAB: kas eri värvi maiustustel on tegelikult ühesugune maitse?
29.06.2020
Hea nõu: kuidas magusaisu taltsutada
14.03.2020
Eesti inimesed arutlevad: millisest dieedist on kasu ja milline tekitab hoopis sõltuvust?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee