Inimesed
26. aprill 2020, 13:50

Eesti naine peab Kataris imetamisnõustaja ametit: „Uuteks väljakutseteks pole kunagi hilja.“

Lähis-Idas Pärsia lahe rannikul asub maailma rikkaim riik Katar, kus elab üle 180 rahvuse esindaja. Nende hulgas ka eestlanna Ada Vahtrik – sealse haigla imetamisnõustaja.

Lähis-Idas Pärsia lahe rannikul asub maailma rikkaim riik Katar, kus elab üle 180 rahvuse esindaja. Nende hulgas ka eestlanna Ada Vahtrik – sealse haigla imetamisnõustaja.

Meditsiin on tegelikult Ada (60) teine eriala, sest kuni 30. eluaastani laulis naine Eesti Filharmoonia Kammerkooris – siis, kui Tõnu Kaljuste seda juhatas. «Enne 30. eluaastat ei teadnud ma midagi sellest, et kunagi meedikuks hakkan,» naerab Ada.Miks selline elumuutus? «Kui mul esimene laps sündis, oli korraga selge, et muusikuelu minu pereeluga ei sobi,» põhjendab ta. Pärast teise lapse sündi jõudis toona 33aastane Ada juhuse tahtel meditsiinikooli ämmaemanda õppekohale ja see pakkus suurt huvi. «Siit minu isiklik kogemus: kunagi pole hilja millegi uuega alustada.»Vahepeal tõi tubli naine ilmale veel kaks last ja kui neljaski laps juba kolmeaastaseks sai, läks Ada tööle Ida-Tallinna keskhaigla naistekliinikusse. «Jõudsin enne järjekordset elumuutust 15 aastat Eesti suurimas sünnitusmajas imetamisnõustajana töötada,» on tal põhjust uhkust tunda.

Ahvatlev väljakutseMõni aasta tagasi jäi Adale ülemaailmsel ämmaemanduse konverentsil silma uudis Kataris avatavast täiesti uuest haiglast, kuhu otsitakse just imetamisnõustajaid. «Mulle pakkus väga suurt huvi, et kuhugi otsitakse just minu teadmiste-kogemustega rahvusvaheliselt sertifitseeritud inimest,» märgib naine.«Olin Eestis küllalt kaua tegutsenud ja tundsin end siin väga hästi. Samas tekkis huvi, kas saaksin ka mujal hakkama – kas ma mugavustsoonist väljudes ka oma erialal midagi oskan ja tulen hilistes 50ndates toime ingliskeelses keskkonnas,» meenutab Ada toonast mõtete virvarri.Lõpuks otsustas naine ideed perega arutada. «Pere toetas mind igati, sest kõige noorem laps oli selleks ajaks 17. Seega olid kodused asjad juba kenasti paigas ja nii tekkiski võimalus isiklikus elus selline suur muudatus teha.»

Edasi lugemiseks: