Suhted

Muusika võib kodukontoris produktiivsust tõsta 

Triin Tael, 17. aprill 2020 18:03
The Beatles.Foto: Pa Pictures/ Scanpix
Närvilisel pandeemiaajal kodus töötamine on paljudel pea huugama pannud: keskendumine tundub nii raske. Briti leht The Guardian soovitab tööviljakuse tõstmiseks muusikat kuulata.

Katsed on näidanud, et muusika kuulamine võib iseäranis täiskasvanutel tõsta nii produktiivsust kui ka kognitiivset võimekust, ühtlasi vähendada ärevust. Playlist'i koostamisel võib eeskuju võtta muusikaterapeutidest, kes valivad esmalt muusika patsiendi enesetunde järgi ning muudavad siis järk-järgult laulude tonaalsust, saavutamaks soovitud hingeseisundit. 

Iowa osariigi ülikooli muusikaterapeut Kirsten Nelson soovitab esimeseks palaks näiteks The Beatlesi tüünet hitti „Here Comes The Sun“. Edasi võib kuulata kiiremaid laule, mis, nagu katsed on tõestanud, võivad meid produktiivsemaks muuta. Ühes uurimuses, mis vaatles muusikatempo ja tööviljakuse suhet, ilmnes, et katsealused tegutsesid kõige tõhusamalt, kuulates muusikat tempoga 121 lööki minutis. Umbkaudu sellise kiirusega on näiteks Carly Rae Jepseni „Call Me Maybe“, Whitney Houstoni „I Wanna Dance with Somebody“ ja Diana Rossi „I Will Survive“. Nelsoni sõnul peaks igaüks leidma endale selliseid väelaule, mis teda tegudele innustaksid.

Samal teemal

01.12.2020
4 soovitust, mis aitavad sul kodukontoris hommiku produktiivsemaks muuta
17.04.2020
Seitse ilunippi, mis aitavad videokohtumistel hea välja näha
13.04.2020
FOTOD | Inspireerivad kodukontorid, kus töö tegemine lausa lendab!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee