Ilu ja mood

ESMAKORDSELT AJALOOS! Itaalia Vogue’i üllatav esikaanevalik austab koroona eesliinil olijaid 

Naisteleht, 13. aprill 2020 13:12
Itaalia Vogue aprilli esikaasFoto: Vogue.it
Itaalia Vogue teatas Instagramis enne aprillikuu numbri ilmumist, et seekord on nende esikaas valge – esmakordselt ajaloos!

„Pika ajaloo jooksul, mis ulatub saja aasta taha, on Vogue tulnud läbi sõdadest, kriisidest ja terroriaktidest,“ kirjutasid nad sotsiaalmeedias.

„Veidi vähem kui kaks nädalat tagasi plaanisime trükkida väljaande, mida olime juba mõnda aega planeerinud ja mis pidi ilmuma üheskoos meestele mõeldud L'Uomo Vogue'iga. Kuid rääkida millestki muust – samal ajal, kui inimesed surevad, arstid ja õed riskivad oma eludega ja maailm muutub igavaseks – pole Itaalia Vogue’i DNAs. Sellest lähtuvalt panime oma projekti riiulisse ja alustasime nullist,“ selgitavad nad oma kontol.

„Otsus esmakordselt meie ajaloos trükkida valge kaas ei ole tingitud sellest, et piltidest oleks puudus – hoopis vastupidi. Valisime selle, sest valge tähistab paljusid asju korraga.

Valge on esiteks austus.

Valge on taassünd, valgus pärast pimedust, kõigi värvide summa.

Valge on vormiriietus, mida kannavad need, kes panevad oma elud ohtu, et päästa meid.

See tähistab ruumi ja aega mõtlemiseks, aga ka vaikimiseks.

Valge on neile, kes täidavad selle tühja aja ja ruumi ideede, mõtete, lugude, värsiridade, muusika ja teiste hooldamisega.

Valge tuletab meelde, et pärast 1929. aasta kriisi võeti see värvitu värv kasutusele riietuses kui puhtus olevikus ja lootus tulevikus.

Ennekõike: valge pole alistumine, vaid tühi leht, mis ootab kirjutamist, peagi algava uue loo tiitelleht,” kirjutab peatoimetaja Emanuele Farneti.

Samal teemal

08.04.2020
Vogue'i peatoimetaja arstist poeg nakatus koroonaviirusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee