Kultuur

Kuulamist nädalateks! Mõnus taskuhääling sobib jalutuskäigule või koristamise kõrvale 

Helle Rudi, 15. aprill 2020 15:00

Kui raadiost on kõik jutusaated juba ära kuulatud, tasub veidi internetis ringi vaadata. Ka eestikeelseid taskuhäälinguid (ingl podcast) on seinast seina ja igasuguste huvidega kuulajatele. Mõned soovitused kuulamiseks jalutuskäigule või koristamise kõrvale.

Kuidas kuulata taskuhäälingut?Kõige lihtsam viis on taskuhäälingu nime otsida internetist. Nii leiab kõikvõimalikud kanalid ja lehed, kus saade on kuulamiseks üleval. Edasi vali selle järgi, kuidas kõige mugavam on. Kindlasti tasub proovida ka muusikakeskkonda Spotify, sest enamik internetisaateid on sealt leitavad.

TÕELISELE NAISTELEHE FÄNNILEMõttekohtMeie toimetaja Silja Paavle veab Naistelehe veebis saatesarja «Mõttekoht». Arutletakse psühholoogiateemadel, abiks oma ala parimad.«Mõte psühholoogiateemaline saade luua oli juba ammu, sest näen, et inimesed vajavad ummikusse sattudes võimalust rahulikult midagi teemakohast kuulata ja sellest jõudu ammutada,» lausub Silja. Kindlasti toitsid seda soovi ka ülikooliaegsed psühholoogialoengud ja nõustajaks õppimine. «Nõustajana pole ma erinevatel põhjustel viimased kolm aastat ametis olnud. Aga inimeste probleemid on igipõlised ja see saade aitab ehk ka minu sisemisel nõustajal veidi tegutseda,» muheleb ta.Silja teab omastki käest, et alati ei ole vaja ummikusse jõudes kohe psühholoogi juurde abi otsima minna. Asjalikust teemakohasest kirjutisest või raadiosaatest võib samuti palju abi olla. Esimese saate külaline on traumaterapeut ja kriisikonsultant Maire Riis, kes räägib, kuidas ebamäärases ja teadmatust täis olukorras toime tulla. Teises saates arutletakse 4 Kliiniku psühholoogi Liis Teesaarega üksinduse ja üksilduse teemadel. Edaspidi leiate värske psühholoogiasaate meie veebilehelt igal teisipäeval.

Samal teemal

19.05.2020
„VIIES VEERANDAEG“ | VIDEO | Gregor Arbet: sõprusringkonnas oli nali, et vasak käsi on minu jaoks segav faktor
29.04.2020
„VIIES VEERANDAEG“ | VIDEO | Kregor Hermet: väikese ja rumala ajuga mõtlesin, et võiks hoopis jalgpalli mängida. Jumal tänatud, et nii ei läinud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee