Testid

NAISTELEHT TESTIB | Mis imeasi on kuumaõhufritüür ja kuidas see töötab? 

Martiina Põder, 11. aprill 2020 11:30
JÄI RAHULE: Martiina Põder ei pidanud kuumaõhufritüüris pettuma. Toit valmis kiirelt ja jäi pealt sama krõbe ning seest mahlane nagu enamasti tavafritüüris või ahjuski. Köögiseadme eeliseks olid aga kasutusmugavus ja ajavõit.Foto: Erakogu

Sõnaga «fritüür» tuleb silme ette pilt kuumas õlis särisevatest kartulipulkadest või kohupiimapontšikutest. Et krõbedaid suupisteid saaks valmistada ka õlita, tundub uskumatu. Või siiski? Katsetasime kuumaõhufritüüri, mis väidetavalt just sellisel moel töötab.

Proovisime ProfiCooki kuumaõhufritüüri, mis on omataoliste seas keskmise hinna ja suurusega köögimasin. Küpsetuskorvi mahub kirjade järgi 2,5 liitrit toitu. Ehk siis tervet kana sinna küpsema ei topi, kuid päris peotäie kaupa ka toitu valmistama ei pea. Hind jääb 80 euro kanti, mis tähendab, et sellest kallimad seadmed maksavad kolm korda rohkem ja odavamad mõnikümmend eurot vähem.

Esimene ja kõige lihtsam proovikivi kuumaõhufritüürile on külmutatud friikartulid. Juhend lubab, et neid võib korvi valada pool kilo korraga. Mis muud, kui härmas kartulid sisse, korv masinasse ja seadistustabloole 200 kraadi ning 18 minutit. Läks!

Samal teemal

28.06.2020
KANATIIBU, KÕIGILE! 10 näppe limpsima panevalt head retsepti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee