Pere ja lapsed

Kuidas panna laps raamatuid armastama? Loe talle juba beebina ette! 

Mari Jaanus, 1. aprill 2020 13:44
Foto: Mari Jaanus

Hakkasin Miale raamatud ette lugema juba siis, kui ta veel päris pisike oli. Siis sobisid talle minu valitud raamatud, mille tekst ei olnud oluline. Oluline oli vaid minu hääl ja selle uinutav rütm. Õppisin üsna kiiresti lugema nii, et laps sellega magama „hüpnotiseerida”. Selline tehnika töötas nii kaua, kuni ta hakkas lugu kuulama ja pilte vaatama. 

Soovitan alustada lapsele ettelugemist juba väga varakult. Beebi ei kuula mitte teksti vaid sinu häält. See tekitab temas turvatunnet ning aitab kiiremini rahuneda ja uinuda. Samas harjub laps sellega, et talle õhtuti (või millal iganes) raamatut loetakse ja see omakorda tekitab armastust lugemise ja raamatute vastu. Lapses lugemishuvi tekkimisel ja selle püsima jäämisel on muidugi suur roll ka sellel, kui palju sa ise loed. Oleme oma tegudega suurimad eeskujud. Sellest, mis neile ütleme, jõuab tegelikult kohale üsna vähe. Loevad teod! 

Kui sa pole lapsele eriti ette lugenud ja tahaksid sellega nüüd alustada, siis vali alguseks väga lihtsad ja arvukate piltidega raamatud. Mia üks lemmikuid oli juba päris pisikesest peale „Kaspari lood” – see on lühikeste juttudega raamat väikese poisi ja tema koera igapäevastest toimetamistest. Üsna vara köitsid Miat ka „Triinu ja Taavi lood”, „Onu Ööbiku lood” ning „Sipsik”. 

Samal teemal

02.03.2020
Kodukontori ja lapse kodukooli möllus pole aega kokata? Nutikad pajaroad päästavad päeva!
24.02.2020
Blogija Mari Jaanus jagab nippe, kuidas last ohjes hoida: ütle võimalikult vähe „ei“
11.01.2020
BLOGIJA SOOVITAB! 5 taimset ja julmusevaba kosmeetikatoodet, mis väärivad proovimist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee