Pere ja lapsed

„Mul ikka on homme sünnipäev?“ Kuidas eriolukorra ajal last hingevalust säästa 

Andra Nõlvak, 31. märts 2020 11:46
Foto: Vida Press

„Viimaseid tunde kolmene Robin küsis päev enne oma sünnipäeva veelkord:  „Mul ikka on homme sünnipäev? Eksju, emme?“ Nojaa, on küll. „Kes sinna kõik tulevad?“ Kallike, mul on nii kahju, aga keegi eriti ei saa tulla... Väike alahuul hakkas võbelema: „Mitte keegi?“ Nojah, kullapai, see on see kole viirus, mis sulle R-tähte õpetas. Pisike poiss mõtles natuke ja siis teatas hämmastava täiskasvanulikkusega: „Pole midagi emme, sinust ja issist piisab“,“ meenutab ema möödunud nädalal kodus peetud vestlust noorima pojaga. Koroona möllab, riik on kehtestanud eriolukorra ja kaua oodatud sünnipäevapeole on pidurit tõmmatud.

„Ausalt öeldes oli mul siis alahuule võbelemise tunne. Robin on vanuses, kus sünnipäevad on üks elu tähtsamaid osasid. Nende järgi käib ajaarvestamine. Neid oodatakse. Kõik on detailides ammu planeeritud. Robin teadis täpselt, mis mängutuba ta tahab, kuidas see peaks olema kaunistatud ja millist kooki ma peaks tegema. Roosasid sefiirikorvikesi muidugi,“ kirjeldab ema.

See kõik jäi aga ära. Õnneks ei nõudnud mängutuba aga pikka ettebroneerimist, mistõttu rahalist kaotust polnud. Õhupallid saadi poest kätte napilt enne poe sulgemist ja näevad veel nüüdki toas ilusad välja.

Samal teemal

01.03.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 203 riiki, 918 000 nakatunut, 46 062 surnut ja 193 300 tervenenut
30.02.2020
Armastan sind kaugelt ehk Lugu sellest, kuidas koroonaviirus noorte eluõnne vahele tuli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee