Suhted

KUI PARTNER PETAB: andestada või lahku minna? (1)

Siret Mägi, 16. oktoober 2020, 09:29
Foto: Pixabay

Mida teha, kui elukaaslane on usaldust rängalt kuritarvitanud? Süda tahab valust lõhkeda, kuid igapäevaelu nõuab oma – lapsed on vaja kooli või lasteaeda viia, ise tööle minna. Kogu elu on kildudeks varisenud, kuid eluasemelaen vajab maksmist. Kas truudusemurdmist on võimalik unustada? 

„Sellele küsimusele ei saa kahjuks otseselt vastata. Palju oleneb inimesest, sellest, kuidas suhe edasi areneb. Kui algsed probleemid lahenevad, siis aja jooksul valu väheneb, toimunu meenub üha harvem,“ nendib psühhoterapeut Kaidi Kiis.

Traumeeriv sündmus võib terapeudi sõnul küll hiljemgi mälust esile kerkida, kuid ei põhjusta enam sellist valu ja kurbust nagu alguses. Pika aja möödudes ei meenu see võib-olla sagedamini kui korra mõne aasta jooksul. „Pole mõtet partnerile pidevalt meelde tuletada, kui palju haiget ta ikka tegi,” ütleb Kiis. „Selline käitumine on suhtele suurim karuteene. Kui probleem ja võimalikud lahendused on läbi räägitud, partner siiralt vabandust palunud ja teeb kõik, et edasi minna, loodab ta, et eksimust nina alla ei hõõruta. Selline käitumine raputaks haavale soola, tekitaks sellega palju negatiivseid tundeid, millest iga inimene tahab hoiduda,“ selgitab Kiis. Just probleemide rahulik arutelu, oma tunnetest ja mõtetest rääkimine ja samas süüdistustest hoidumine ning koos lahenduste leidmine aitavad tema sõnul vimmast, kibestumisest hoiduda-vabaneda ja eluga edasi minna.

Samal teemal

16. oktoober 2020, 10:58
HÄDA ANNAB HÄBENEDA: mida teha, kui ei julge tualetti minna, sest kallim on kodus?
27. september 2020, 09:32
Appi! Mu mees flirdib Facebookis võõraste naistega
15. mai 2020, 10:12
Kas tunnistada partnerile petmist?
11. jaanuar 2020, 00:01
Komöödia või tragöödia: abikaasa osutus saripetjaks?!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee