Suhted

KUI PARTNER PETAB: andestada või lahku minna? (1)

Siret Mägi, 16. oktoober 2020 09:29
Foto: Pixabay

Mida teha, kui elukaaslane on usaldust rängalt kuritarvitanud? Süda tahab valust lõhkeda, kuid igapäevaelu nõuab oma – lapsed on vaja kooli või lasteaeda viia, ise tööle minna. Kogu elu on kildudeks varisenud, kuid eluasemelaen vajab maksmist. Kas truudusemurdmist on võimalik unustada? 

„Sellele küsimusele ei saa kahjuks otseselt vastata. Palju oleneb inimesest, sellest, kuidas suhe edasi areneb. Kui algsed probleemid lahenevad, siis aja jooksul valu väheneb, toimunu meenub üha harvem,“ nendib psühhoterapeut Kaidi Kiis.

Traumeeriv sündmus võib terapeudi sõnul küll hiljemgi mälust esile kerkida, kuid ei põhjusta enam sellist valu ja kurbust nagu alguses. Pika aja möödudes ei meenu see võib-olla sagedamini kui korra mõne aasta jooksul. „Pole mõtet partnerile pidevalt meelde tuletada, kui palju haiget ta ikka tegi,” ütleb Kiis. „Selline käitumine on suhtele suurim karuteene. Kui probleem ja võimalikud lahendused on läbi räägitud, partner siiralt vabandust palunud ja teeb kõik, et edasi minna, loodab ta, et eksimust nina alla ei hõõruta. Selline käitumine raputaks haavale soola, tekitaks sellega palju negatiivseid tundeid, millest iga inimene tahab hoiduda,“ selgitab Kiis. Just probleemide rahulik arutelu, oma tunnetest ja mõtetest rääkimine ja samas süüdistustest hoidumine ning koos lahenduste leidmine aitavad tema sõnul vimmast, kibestumisest hoiduda-vabaneda ja eluga edasi minna.

Samal teemal

15.12.2020
MIDA TEHA? Kas tunnistada partnerile petmist või mitte?
11.12.2020
Tutvusin ideaalse tulevase abikaasaga. Miks ma temasse ei armu?
17.11.2020
ÄRA OLE PIME: 6 märki, et mees sind petab
28.10.2020
MIKS MEHED PETAVAD? 6 üllatavat põhjust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee