Inimesed

Kaubik ja seljakott! Meenutame, milline oli saate „Naabrist parem“ võitjapaari elu varem 

Helle Rudi, 28. mai 2020 06:03
PERE KUI EHITUSBRIGAAD: Mari-Anne ja Eero käisid enne saadet plaatimise kursustel ja Eero eraldi veel pottsepa omadel. Mari-Annel on pooleli elektrikuõpingud ja eelmisel suvel oli ta Soomes emal abiks maalritöödel.Foto: Kalev Lilleorg

«Eerot on võimatu telefoni otsa saada – ta reaalselt ainult ehitab ja magab,» sõnab Mari-Anne Essaja intervjuud kokku leppides. Koos elukaaslase Eero Mikuga näeb neid saate «Naabrist parem» uuel hooajal.

Mari-Anne (28), Eero (29) ja nende poeg Aleksander (6) on Naistelehe lugejatele vanad tuttavad. Kaks aastat tagasi pakkis pere ühena esimestest oma elu mõõtmetelt nii kokku, et see mahtus kaubikusse. Ligikaudu aasta avastasid nad Euroopat ratastel. Seejärel võeti ette väike põige Eestisse, truu «ratastel ratsu» müüdi maha ja pakiti kokku seljakotid Aasia seikluste tarvis. Siis jõudis paar taas koju. «Arvasin, et suudan pärast koju jõudmist normaalseks hakata. Vist mitte. Ju on see mu saatus,» muigab naine.

Võistlus oma kodu nimelMari-Anne «normaalse» all võib silmas pidada elurütmi, kuidas enamik meist elab: koju, tööle, poodi, võib-olla trenni ja siis jälle koju. Neil läks teisiti. «Hea, et rääkisime sõpradele sellest, mis meile meeldiks,» mainib ta, kuidas uus seiklus nende õuele sisse vuhises. Just sõbrad märkasid reklaami, et ehitussaade «Naabrist parem» alustab taas. Nemad ise oleks võimaluse vabalt maha maganud, sest teleri vaatamiseks aega ei jagu.Pikka arutelu ei sündinud ja ankeet täideti lihtsalt ära. «Meil polnud isegi küsimust, kas jaksame,» tõdeb Mari-Anne. Tõsi, kogu saade pani pere paraja pinge alla, sest ehitamise kõrvalt on Eerol uus töökoht, Mari-Anne õpib elektrikuks ja lasteaialast Aleksandrit omapäi koju jätta ei saa. See tähendabki, et Eero möllab töönädala sees objektil peamiselt üksi.Ränduritele sobivalt ei ehitata sel hooajal korterit või maja uusarendusse, mille võidu korral koos laenuga välja peaks ostma. Võistlus käib konteinerelamu peale, mille võitja päriselt endale saab. «Tõstaksime selle kuhugi Otepää metsa äärde. Uks oleks pidevalt lahti, et laps saaks sisse-välja joosta,» kinnitab Mari-Anne, et nad ehitavadki päris oma kodu.

Samal teemal

14.10.2020
„Naabrist parema“ paar renoveerib suvilat: alles jääb vaid vundament, karkass ja katus
17.06.2020
Supervõimalus kodu soetada! „Naabrist parema“ saunamaja, peresuvila ja hyggepesa on müügis
29.05.2020
FOTOD | Mis saab kolmest alles jäänud „Naabrist parema“ konteinermajast?
11.04.2020
Nõukaaegne sõidujagamine: autostopiga Riiga, Jaltasse ja Moskvasse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee