Kultuur

Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits: „Meil on ikka väga kirglikud arutelud.“ 

Helina Piip, 25. märts 2020 20:30
«EMILIE SAGÉE» KELLERTEATRIS: Lavastuses kasutatud söögilaud oli pärit kunstniku enda köögist, nii et mõnda aega pidi pere kodus suppi põlve pealt sööma. Fotol Arolin Raudva ja Eva Püssa.Foto: Siim Vahur

Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits teevad seda jälle – nad kandideerivad oma mulluste töödega ka sel aastal mõlemad teatriauhindadele! Kersti parima naispeaosatäitja ja Kristjan parima kunstniku kategoorias.

«Ega sel aastal tähistamiseks aega olnudki,» meenutab Kersti (43) hetke, kui nad nominatsioonist lugesid. «Aga eks me ikka õnnitlesime teineteist ja jõime õhtul koos klaasi veini.»Veebruaris, mil see uudis tuli, oli siinmail muidugi kõik veel teisiti. Teatrites süttis õhtuti rambivalgus ja päeval käisid uute lavastuste proovid.Nüüd aga langes Linnateatri peakunstniku Kristjani (32) ammugi planeeritud puhkus kokku Kersti Draamateatri karantiinipausiga. Mõni hetk enne telefoniintervjuud on näitlejanna lõpetanud proovi, mis toimus Skype’i vahendusel. Kersti: «See oli mul praegu Polygoni teatriga. Kuna too uus lavastus koosnebki valdavalt monoloogidest, siis ilmselt jätkame esialgu virtuaalses vormis.»

Teineteist inspireeridesKui mullu augustis lavastas Kersti Kellerteatris «Emilie Sagéed», ütles naine, et sai kindlust lavastama hakata just tänu Kristjanile (32), kes on teda väga palju toetanud ja mõjutanud.Kui palju on aga Kersti Kristjanit loominguliselt innustanud? «Väga-väga palju!» ei tee hinnatud kunstnik saladust. «Alates sellest, kui ma pärast Ugalast äratulekut neli ja pool aastat tagasi aktiivset kunstnikukarjääri alustasin. Sellest peale oleme ka Kerstiga koos olnud. Kindlasti mõjutab ta ja inspireerib mind iga päev.»

Samal teemal

01.09.2020
99tunnine kestvuslavastus! Jüri Nael: pärast isolatsiooni ei tahtnud kahetunnist lavastust teha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee