Pere ja lapsed

Lasteaednikud võitlevad nakkusohuga: „Meid on jäetud täiesti kaitsetult eesliinile.“ 

Andra Nõlvak, 17. märts 2020 15:37
Laste mänguväljakFoto: Stanislav Moškov

16. märtsist suleti koolid esialgu kaheks nädalaks ja tööd korraldatakse e-õppe vormis. Kui koolilapsi saab ka üksi koju jätta, siis pisemaid mudilasi mitte – ja nii tegutsevadki lasteaiad edasi, püüdes kõikvõimalike moodustega ohutust tagada. „Mina ja ka õpetajad oleme väga rahulolematud, sest meid on jäetud täiesti kaitsetult niinimetatud eesliinile,“ leiab staažikas õppealajuhataja. 

Tallinnas asuva lasteaia direktori sõnul saab praeguse olukorra kokku võtta Eesti vanasõnaga „Sõpra tunned hädas!“. Kuigi lasteaias töötavad inimesed ei ole palga mõttes kuigi väärtustatud, on nad tema sõnul praeguse kriisi olukorras osutunud eluliselt oluliseks ametirühmaks.

„Tõesti, kõik koolid on kinni, aga lasteaiad lahti. Koolilapsi saab koju jätta, kuid lasteaialapsi üksi koju jätta ei saa. Meie vanemate hulgas on just nende ametite esindajaid, kes samuti töötama peavad. Lasteaedade personal teeb oma tööd, sest me kõik armastame seda, töötajatel ei ole mingit probleemi käia tööl, kui teised on kriisiolukorras kodus. Kogu personali jaoks on oluline, et lastel oleks turvaline koht, kus olla,“ sõnab ta.

Samal teemal

30.03.2020
Lugeja küsib: kas laste huviringide eest tuleb eriolukorra ajal maksta?
20.03.2020
KOLMANDIK ARSTE RISKIRÜHMAS: mõned veteranid jäävad koju
18.03.2020
KOROONAVIIRUS LEVIB 171 RIIGIS: 217 000 nakatunut, üle 8900 surnu ja 84 300 tervenenut. Itaalias suri ühe päevaga 475 patsienti
17.03.2020
ERIOLUKORD EESTIS: kas ja milliste muredega pöördutakse valla poole?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee