Inimesed

Arst Marta Velgan: „Veganlus avab uue maailma.“ 

Liis Ilves, 10. märts 2020 14:22
Marta Velgan: „Praegu kehtivates riiklikes toitumissoovitustes nimetatakse taimetoitlust negatiivse intuitsiooniga enesepiiratud toitumiseks. Sellest räägitakse kui millestki, mis viib kindlasti tervisekahjustuseni. Praeguse teaduse juures ei ole see korrektne.”Foto: Robin Roots

Praegu kaitseväes arstina töötava Marta Velgani jaoks pole veganlus vaid täistaimne toitumine – see on terve maailmavaade, mõtteviis. Marta on üks väheseid Eesti arste, kes julgeb avameelselt enda valikutest rääkida ja kelle missioon on veganluse teemal teaduspõhise terviseinfo jagamine.

Marta ei unistanud lapsena arstiks saamisest ega ole ka astunud oma vanemate jälgedesse. Põlva ühisgümnaasiumi loodusklassi lõpetanud Marta jaoks oli arstikutseni jõudmine kaalutletud, praktiline valik, millega kindlustada enda tulevik.

„Selle erialaga on lihtne tööd saada. See pole filoloogia või filosoofia, mida õppides päriselt ei tea, mis hiljem saab. Lisaks pakkus arstiteaduskonda õppima asumine parasjagu väljakutset ja väljakutsed mulle meeldivad,” räägib Marta.

Samal teemal

20.08.2020
VEGANLUSE HAARE LAIENEB: taimsest lihast ja piimast tühjendavad poelette juba ka kõigesööjad
07.08.2020
Kuidas taimetoitlane kroonus hakkama saab? „Kuu aja pärast sõid kõik kotlette.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee