Pere ja lapsed

Tulekahju ei hüüa tulles! 

Silja Paavle, 12. märts 2020 14:00
HOIA PEA SELGE: Rasvakustuti sobib kodukööki, kus on kõige suurem oht toiduõlidest ja -rasvadest tingitud tulekahjude tekkimiseks. Kustutusaineks olev suure tihedusega kaaliumisoolade vesilahus jahutab ja seebistab kuuma rasva.Foto: PantherMedia/Scanpix

«Varas jätab nagi seina, tuli ei jäta sedagi,» ütleb vanasõna. Päästeameti ennetustöö osakonna nõunik Sandra Tammiksaar tõdeb, et tuleohutusreeglistikku pole mitte kunagi hilja meelde tuletada.

Eluruumidesse pandud suitsu- ja vingugaasiandur peavad olema puhtad ning töökorras. Seda tõestab testnupu vajutamisel kostev helisignaal.Põlevate küünalde koht on tulekindlal alusel, neid ei tohi mitte kunagi panna kergesti süttivate materjalide lähedusse ega jätta järelevalveta. Viimane kustutab tule.

Kamina ja ahju ette tuleb paigaldada tulekindlast materjalist kaitse. Ära ladusta põlevmaterjali küttekolde ees või vahetus läheduses. Väldi ülekütmist.Kodune elektrijuhtmestik ja elektriline kodutehnika peab olema laitmatus töökorras. Vooluvõrku ei tohi elektriseadmetega üle koormata, sest kuumenenud juhtmed võivad lühisesse sattudes ümbruse süüdata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee