Kultuur

Metsküla lugemisklubi naised: „Mida sa siin maal ikka muud teed, õhtul pimedas ju ei jaluta.“ 

Helina Piip, 3. märts 2020 12:26
TEHKE JÄRELE: Tragid naised need Metsküla raamatuklubi naised. Silmaringi avardamise eesmärgil kohtutakse kord kuus ja räägitakse, mida head on vahepeal loetud. Vasakult: Krista, Helle, Tiina, Tiia ja Tiia T.-D. Foto: Stanislav Moshkov

Matsalu rahvuspargi maadele jäävas tillukeses Metsküla raamatukogus tegutseb viiendat aastat lugemisklubi. Kaheksa naist käivad koos kord kuus, räägivad raamatutest ja muidugi elust enesest.

Esimesena saabub Tiia (58). Tal on ka kõige lähemalt tulla – siitsamast üle tee. Siiski-siiski, raamatukoguhoidja Tiina (58) on veel varem kohal, sest tema ju töötab siin. Poole kuue paiku, just nagu kokku lepitud, astuvad uksest sisse ka Haapsalu sotsiaalmajas töötav Tiia T.-D. (50), Matsalu rahvuspargi külastuskeskuse teabejuhi ametit pidav Helle (59) ja keskkonnaameti pärandkultuuri spetsialist Krista (60). Igaüks poetab lauale midagi söödavat. Tiia on küpsetanud saia. Piruka ja tapenaadi valmistas Tiina.

Kuigi tegu pole kokandusklubiga, meeldib naistele süüa teha. Jõulukohtumiseks on küpsenud neil nii oivaline plaan, et igaüks toob kaasa midagi, mis tehtud mõnest kirjandusteosest leitud retsepti järgi. Tänuväärt raamat selleks puhuks on näiteks Elizabeth Romeri «Toscana aastaring», kus on juttu ja retsepte peaaegu pooleks. Kui Tiial on raamat veel pooleli, siis Tiina jõudis sealsetest roogadest juba kaks kanamaksapasteeti järele proovida – üks anšooviste, teine tomatipastaga. «Anšoovistega teen kindlasti veel, see oli super. Tomatipastaga maitses hea, aga vau-efekt siiski puudus,» kiidab naine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee