Pere ja lapsed

KASULIK TEADA! Igale kerisele leidub oma kivi 

Silja Paavle, 6. märts 2020 19:00
Foto: MATI HIIS

Kui vanad eestlased täitsid saunasüdame põllult korjatud raudkividega, võtab nüüd pakutav valik silme ees kirjuks. Miks peaks kive poest ostma? Nõu annab Saunamaailma müügijuht Lauri Laprik.

Kui korjad kive põllult või rannast, võivad need soojenemisel eraldada tervist ohustavaid aineid. Kauplustes müügil olevad kivid on kontrollitud ehk ökoloogiliselt puhtad, need on head soojaeraldajad ja taluvad ka temperatuuri vaheldumist.

Puhasta kerisOstmisel järgi reeglit, et elektrikerise kivide läbimõõt võiks olla 5–10, puuküttega kerisekividel 10–15 sentimeetrit.Pea meeles, et kerisekivid pole igavesed – need tuleb üle vaadata nii mitu korda aastas, mitu korda nädalas neid kasutatakse. Kivid võiks keriselt ükshaaval välja võtta ja puhastada. Kui selle käigus ilmneb, et mõni on kergeks ja hapraks muutunud, viitab see vajadusele kivi välja vahetada. Vastupidavuse kohta võid täpset infot küsida ka poest, sest olenevalt algmaterjalist peavad need kodusel kasutamisel vastu aasta kuni viis aastat.Ülevaatuse käigus tuleb puhastada ka kerisepinnalt sinna kogunenud tolm. Vastasel juhul hakkab see vett sisse imama ja põhjustab roostetamist.Elektrikerise puhul pane kõrva taha, et selles kasutatavad väiksemad kivid kipuvad kokku vajuma. Liiga tihedalt asuvate kivide vahel puudub aga vajalik õhuringlus. See pärsib saunasüdame töövõimet ja hakkab seda kahjustama. Sestap lao elektrikerisel aeg-ajalt kivid vaba käega ümber.

Samal teemal

17.09.2020
Eksperdid annavad nõu: kuidas korterisse saun ehitada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee