Inimesed

Kanada röövib kuningapere järgmise liikme? Monarhi vanim lapselaps lahutab abielu 

Tõlkinud Allan Espenberg, 26. veebruar 2020 10:00
PEALTNÄHA ON ELU ILUS: Veel eelmisel suvel viibisid Peter ja Autumn käsikäes Royal Ascoti hobuste võidusõidul ja paistsid väga õnnelikena. Alates eelmise aasta septembrist pole abielupaari avalikkuse ees enam koos nähtud.Foto: Getty Images

Briti kuningakojal on rasked ajad. Alles kütsid tormile hagu alla prints Harry ja Meghan Markle. Nüüd teatasid otsusest abielu lahutada Elizabeth II vanim lapselaps Peter ja tema naine Autumn.

Elizabeth II ainus tütar printsess Anne abiellus Mark Phillipsiga 1973. aastal ja paari viis kokku ühine huviala – ratsutamine. Vaid aasta varem tuli Mark samal alal olümpiavõitjaks.

Kuuldavasti tekitas Mark esimesest silmapilgust suurt vastumeelsust prints Charlesis. Vanem vend ei suutnud kuidagi suud koomal hoida ja olevat isegi lausunud: «Anne ei saanud ju oma hobusega abielluda ja seetõttu valis Marki.» Kohatuid nalju loobiti palee seinte vahel teisigi stiilis: «Ma ei imesta, kui nende lapsed sünnivad nelja kabjaga.» Ka algselt tõre kuninganna muutis hiljem arvamust ja leidis, et Mark ja Anne sobivad kui valatult. Traditsioonide kohaselt pakkus Elizabeth II Markile pulmapäeval krahviseisust, kuid mees loobus. Otsuse taga võis olla printsessi soov kaitsta veel sündimata lapsi tiitlite-tuntuse eest.

Samal teemal

03.03.2020
Elizabeth II ja Harry pidasid maha pika vestluse, kuningannal oli pojapojale tähtis sõnum

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee