Foto: Marilyn Jurman
Marilyn Jurman 9. veebruar 2020 21:46
Veebruaris lõppes mul akadeemiline puhkus ja jätkan täiskoormusega ülikoolis. Rumil ei ole ikka veel lasteaia kohta, seega saab see kevad olema üsna suur eneseületus. Nagu mu sõpradel meeldib mulle öelda, siis et elu liiga igavaks ei läheks (jutumärkides), siis avan kevade poole ka veel ühe stuudio.

Uus stuudio saab olema Kopli poolsaarel, kus asub Põhjala tehas, mis on endine Põhjala kummitoodete ja kummikute vabrik. Põhjala tehas on mitte lihtsalt mingi suvaline koht, vaid pigem kooshoidev kogukond. See on ka põhjus, mis mind eriliselt kutsus sinna ruume otsima. Kes kuulevad sellest praegu esimest korda, siis soovitan soojalt juba praegu sinna väikesele ekskursioonile minna, kuna usun, et peagi saab see välja nägema hoopis teistsugune.

Ilmselt hakkame seal enamasti korraldama koolitusi, aga ka mõned regulaarsed joogatunnid saavad kavva. Sellega seoses, kui sa oled joogaõpetaja või mõne muu meelepraktika esindaja ja see kõik tundus midagi, kus ka sina tahaksid olla, siis kirjuta mulle ja võib-olla saame juba koos midagi korraldada. Üks eeterlike õlide koolitus on juba ahjus ja sügisest algav nädalavahetustel toimuv joogaõpetajate koolitus saab ka suure tõenäosusega just nendes ruumides toimuma.

Lisaks siis uue stuudio avamisele, nagu ma juba mainisin, algas mul ka kool uuesti täie hooga ja sellega seoses on põnev ja hirmus korraga. Olen vist enne ka maininud, et mulle meeldib väga koolis käia, aga kuna koolilõpp juba paistab, siis on see viimane aasta suuresti pühendatud lõputööle ja erinevate metoodikate õppimisele.

Mõnes mõttes on tore, et järgmisel kevadel saab suure tõenäosusega, baka tunnistus käes, teha kooli ees pilte, aga teiselt poolt olen ma juba ammu otsustanud, et tahan kindlasti ka magistrisse edasi minna (lootuses, et ma sisse saan), siis on see lõputöö valimine juba praegu keeruline. Tahaks ju valida kohe nii öelda õige teema, mis on piisavalt huvitav ja aktuaalne, et jätkata selle kirjutamist ka magistritööna.

Noh ja kolmas suur asi, mis mul teiega veel jagada on, on see, et nüüd, kus on kibetihe jaanuar läbi, tahan jätkata raamatu toimetamist, mille ma sain küll valmis juba aasta lõpus, aga mis on nüüd jäänud ootele, kuni mul on rohkem aega.

Sellega seoses palun teie abi, kui sa tead kedagi, või oled ise toimetaja, kes orienteerub vabalt noorte slängis, siis pliis võta ühendust ja saame edasi arutada. Paralleelselt otsin ka kedagi, kes vabalt eesti keelest inglise keelde tõlkida suudab ja tahab.

Ilmselt selle kõigega läheb aega rohkem, kui ma arvasin, aga tore oleks kuskilt alustada, ja toimetaja oleks ilmselt hea valik, aga kuna ma ei ole varem raamatuid kirjutanud, ilmselgelt, siis mu tutvused kirjandustoimetajate seas on üsna kesised.

Ja noh, lõpunootidena olen tänulik, et üks päev sain lund näha, aga ausalt, nüüd olen juba kevadeks valmis ja enam ei ole vaja, et suur lumi maha tuleks. Tänks universium.