Suhted

Ilmunud 01.02.2020

PROBLEEMID MAGAMISTOAS: ma ei jaksa enam seksida! 

Siret Mägi, 21. oktoober 2020 16:02
SEKSIME ELU LÕPUNI? „Kui püsisuhtes säilib lähedus ja teineteisemõistmine, ei kao ka seksuaalne aktiivsus kuhugi,“ Soome tuntuim seksuoloog, professor Osmo Kontula.Foto: MC RBO/ Vida Press
Samaealiste partnerite seksuaalsed vajadused hakkavad pärast 40. eluaastat muutuma. „Ja kui partnerite voodielu muutub sellises tempos, et 50aastane mees tahab seksida iga päev ja sama vana naine kolm korda kuus, siis kindlasti ei peaks naine olema see, kes mehe kinnihoidmise eesmärgil temaga seksida pingutab,“ arvab paari- ja pereterapeut Küllike Lillestik.

Eestis pole vastavaid uuringuid, kuid 2015. aastal tehtud laia valimiga Finsexi uuringu järgi põhjustavad partnerite erinevad seksuaalsed vajadused tülisid lausa igas teises kooselus! Valdavalt soovib mees seksi rohkem kui naine ja seda sõltumata vanusest. Vaid 15 protsenti kooseludest olid sellised, kus naine soovis suhtesse rohkem vahekordi. Ning vaid kolmandik heteroseksuaalsetest paaridest elas muretut ja mõlemale sobivat seksuaalelu. Sama tendents ilmnes hiljutisest Helsingin Sanomate küsitlusest, kus 500 vastajast enam kui pooled soovisid oma koosellu rohkem seksi. Kaks kolmandikku sellistest soovijatest olid mehed.

Samal teemal

21.05.2020
Eriolukorra mõju: ühed seksivad rohkem, teised hakkavad lahutama!
13.03.2020
Karolin Tsarski: „Usun, et iga naine on võimeline saama sügavat rahuldust.“