Inimesed

Anna Levandi poja kuldmedalist ja esimesest lapselapsest: „Olen nii õnnelik!“ 

Helina Piip, 22. jaanuar 2020 06:10
Anna LevandiFoto: Robin Roots

Anna Levandi aasta algas väga eriliselt – neil päevil sündis tema esimene lapselaps ja noorem poeg Arlet võitis noorte olümpial kuldmedali! Anna särab õnnest ja teatab rõõmsalt, et vanaema asemel võiks tillukene Adelee kutsuda teda mammaks.

Anna (54) ja Allar Levandi (54) noorimast pojast Arletist (14) on sirgunud noor iluuisutalent. Lausanne’ist, kus toimusid tänavused noorte olümpiamängud, on noormehel meeles lumenõlvased mäed ja mõnus jäine õhk. «Mulle väga meeldis Šveits, tahaks ka tulevikus sinna võistlema minna,» ütleb Arlet paar päeva pärast suurvõistlust.

Nelja-aastaselt uiskudelEma Anna meenutab, kuidas Arlet on temaga sünnist saati jäähallis kaasas käinud – algul titana vankris, hiljem roomas põnn mööda jääd, siis juba jooksis ja mängis mänguautodega liuvälja ääristaval portel. Nelja-aastaselt sai Arlet oma esimesed uisud ja tasapisi hakati harjutama tasakaalu. «Ei olnud nii, et Arlet tahtis uisutada, ta lihtsalt käis siin minuga ja tegi püüdlikult asju kaasa,» räägib Anna.Tal on hästi meeles, kuidas poiss kord kaheksa-aastaselt küsis, miks ta kogu aeg uisutamas käib. «Õnneks tuli appi Arleti isa Allar. Tema ütles, et iga noor inimene peab hoidma keha heas tugevas vormis. Pealegi õpetab sport distsipliini, keskendumist ja pingutama. Su oma ema on profitreener – mine, õpi tema juures!» Anna sõnul sobiski pojale see vastus.

Samal teemal

26.07.2020
Anna Levandi vanaemaks olemisest: „Oma laps tähendab ootusi, magamata öid. Lapselaps on nagu õitsev lilleke, mida me imetleme kõrvalt ja naudime."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee