Lugejakiri

Lugejakiri: mehega on pidev tüli, kes peab nõusid pesema. Ta ei aita mind üldse! (40)

Ohtuleht.ee, 23. jaanuar 2020, 10:21
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Kui ma lastega kodune olin, siis olid kõik kodutööd minu õlul. Suuremas osas ka tegelemine laste rõõmude ja muredega. Nüüd läksin poole kohaga tööle ja eeldasin, et mees hakkab kodus enam panustama. Eriti just kodutööde osas, sest lastega tegelemine on endiselt ainult minu vastutus,“ kirjutab Jaana.

„Nüüd on meil aga pidev tüli selle üle, kes peseb nõud ja puhastab elutoas suure vaiba. Ma ei saagi enam aru, miks peaks see olema ainult minu ülesanne? Ma olen hommikul lastega ja valmistan perele lõunaks ja õhtuks toidu. Viin lapsed hoidu, misjärel ise tööle lähen. Mees koju tulles lapsi ära ei too, vaid läheb puhkama, trenni jne. Kui ma koju tulles lapsed haaran ja koju jõudes loodan, et saan korraks hinge tõmmata, siis seda ei juhtu. Mees pole lillegi liigutanud ja eeldab jälle, et ma kohe asuks kraamima ja nõusid pesema. Kaasa arvatud ka neid, mis ta koju jõudes on ise juurde tekitanud. Nagu erakordselt ebaõiglaseks on minu elu muutunud,“ selgitab Jaana.

Noor naine on mehega üritanud sellest rääkida, aga tema sõnul on partneril justkui sein ees.

„Ei aita ta mind üldse ega hooli, et mina põlen varsti läbi. Olen väsinud ega jaksa enam nii. Tema arvab, et mu töökoht pole nagu midagi. Kujutab vist ette, et istun ja passin niisama. Nagu ka siis, kui ma meie elutoas käpuli vaipa küürin ja koristan. Kiidab küll, et hea trenn, aga ise seda „trenni“ teha ei taha. Võrdleb veel minevikuga, et tal oli kodus samamoodi. Ma ei ole aga nõus hakkama tema emaks. Hea veel, et jaksan ta lastele ema olla. Kõlan vastikult, aga tõesti kõik keeb mu sees,“ kurdab Jaana, kuid ei usu, et ta oma meest veel niipea muuta suudab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee