Kultuur

7 põnevat fakti: Uskumatud seigad kaadrite taga 

Naisteleht, 25. jaanuar 2020, 10:00

Soome režissööri Zaida Bergrothi film «Maria paradiis» sündis Eesti-Soome koostööna. Enamik kaadreid filmiti Eestis ja siinne produtsent Evelin Penttilä läheb korraks ajas tagasi.

1. Film põhineb osaliselt tõestisündinud lool ja räägib Soomes elanud sekti juhist Maria Åkerblomist. Isegi Eesti Päewaleht kirjutas 1927. aastal, kuidas Maria põgenes vanglast kolmandat korda – läbi põrandaaugu. Peaosatäitja, näitleja Pihla Viitala õed Anna (üks filmi stsenariste) ja Kaisla (üks produtsente) kasvasid üles Maria Åkerblomile kuulunud villa Toivola lähedal. Nad kuulsid juba lapsena lugusid Mariast ja Pihlal oli eredalt silme ees pilt, kus Maria jalutas oma kahe lõviga.

2. 2018. aasta suvi oli filmimiseks väga palav. Nädal enne võtteid selgus, et ainus võimalus, kuidas salvestada stabiilselt hea kvaliteediga heli, on täita ruumid sadade heeliumõhupallidega. Operaatori ja valgustajate palvel pidi aga nii musti kui ka valgeid palle olema võrdselt – et need valgust ei peegeldaks. Helimeeskond otsis õhupalle üle Eesti kokku. Pallid jäid filmimeeskonda saatma kogu võtteperioodiks, kaadrites neid muidugi ei näe.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee