Testid

Lugu ilmus 2020. aasta jaanuaris ajakirjas Tiiu

Tiiu test: turses jalgu rõõmustab nii kallis kui ka odav kreem või geel  

Aive Antsov, ajakiri Tiiu, 13. jaanuar 2020 17:21
Foto: Vida Press

Oh õudust – veenilaiendid! Kui raskeks ja valulikuks võivad need jalad teha! Väsinud ja õhtuks paistetanud jalad on paljude naiste probleem, seetõttu proovisime neid kreemide ja geelidega turgutada. Meie neli katsealust said abi igast tootest. 

Veenilaiendeid põhjustavad väheliikuv elustiil ja ülekaal, nagu ka jalgadel töö. Kergemal kujul on veenilaiendid lillaka ussina looklevad lõhkenud nahasisesed kapillaarid, raskemal kujul kujunevad neist põletikulised komud. Igapäevahool oma jalgade eest on üks samm, millega saab veenilaiendite tekitatavaid probleeme leevendada. 

Testisime neljal 55- kuni 88aastasel naisel jalakreeme ja -geele. Naistest noorimal on naha all näha lillakas veresoon, vanimal on säärtel päris suured mügarikud läbipõetud veenipõletike tagajärjel. „Need tulid mu jalgadele kohe pärast sünnitust,“ ütleb üks testijaist. „Ma ei julge enam seelikut kanda, sest need paistavad välja,“ kurdab teine. „Mu emal ja vanaemal on need ka,“ teatab kolmas. „Vanusega lähevad järjest jubedamaks,“ võdistab neljas õlgu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee