Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Kõikidel inimestel peaks olema võimalus ka jõulude ajal töötada 

Helen Kõpp, 28. detsember 2019 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Ma ei loe nii palju uudiseid, et maailmaasjades eriline spetsialist olla. Hoian oma aega ning meelt selle jaoks, mis mind edasi viib ning hästi tundma paneb. Olgem ausad, mõningad uudised ei tekita meeldivat tunnet, eriti kui õnnetustest lugeda. Õnneks mu armas telefon jätab paljude jaoks hirmutaval kombel meelde, mis mulle meelepärane on ja söödab mulle ka seda ette. Nii saan enam-vähem maailmaasjadega kursis olla.

Ma ei kliki uudistele, mis on jubedad ja niimoodi sääraseid uudiseid mulle enam ette ei tulegi. Pealegi tunneb telefon minu huvide vastu ise huvi, uurides aeg-ajalt, kas see või too vahekaart on kasulik. Ma treenin ka nutividina algoritme just enda järgi. Nagu öeldud, ei kliki ma linkidele, mis huvi ei paku. Teine treening on, et klikin sageli sellele, mis meelepärane on. Lisaks guugeldan meelepärast ja kui mu telefoni ilmuvad Google’I reklaamid, klikin neile. Nii saab nutiseade mu eelistustest aimu ja minu jaoks on see tõesti hea.

Olen vist üks neist vähestest, kellel on jumala ükskõik, kas telefon kuulab mind salaja pealt või salvestab mu asukohta. Miks? Sest tänu isikustatud reklaamidele on minu elu lihtsam ja ma raiskan vähem aega otsinguteks, seega mulle jääb rohkem produktiivset aega kätte. Kui miski pakub huvi ja seda paar korda guugeldan, satub ette nii palju kasulikke reklaame ja valik on tohutult lai, et mine või lolliks. Just hiljuti ostsin endale nii trenniriietuse. Esialgu oleksin ostnud hullult kalli komplekti, aga tänu sellele, et nutividin mu eelistusi jälgis, ei pidanud ma otsingule tarbetut aega kulutama ning leidsin endale sobivama pluusi, mille ka tellisin. Pealegi pole ma kahtlane isik, et minu isiklik info valitsusele üldse mingit huvi pakuks, nagu kartjad teavad rääkida, et valitsus kogub infot. Las vahivad siis minu meigieelistusi, jumala eest! Kartjatele ütlen nii palju, et kui telefon nagunii kõik meelde jätab, siis miks mitte sellest ka ise kasu lõigata.

Samal teemal

01.01.2020
HELENI BEEBIBLOGI | Kui avaldan enda kehast seksikaid fotosid, löön terve parve kärbseid ühe hoobiga!
25.00.2020
HELENI BEEBIBLOGI | Mu Tinderi profiil pandi kinni! Mu ego sai riivata, nuuks!
18.00.2020
HELENI BEEBIBLOGI | Lunisin spetsialisti käest endale autismitesti
11.00.2020
HELENI BEEBIBLOGI | Olen väga tänulik, et lasteaed eksisteerib!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee