Inimesed

TEADMATA PÕHJUSTEL LIIKUMISE KAOTANUD ANNELY: „Ühel päeval tõusen ma ratastoolist püsti!“ 

Silja Paavle , 27. november 2019 06:00
RÕÕMSAD KUDUMID: Annely näitab äsja valminud mantlit. Kõik tema kudumid toovad palju rõõmu – autorile väljamõtlemise ja tulevasele omanikule kandmise ajal.Foto: Silja Paavle

Teadmata põhjustel liikumisvõime kaotanud Annely Levandi ei kaota sekundikski usku. Kuni paranemiseni sisustab tragi naine pikki päevi treenimise ja haldjalike kudumite disainimisega.

Kunagise tippsportlase Annely (54) liikumine hakkas tasapisi hääbuma neli aastat tagasi. Põhjust ei tea keegi. Arstid on naist uurinud nii- ja naapidi, kuid selget vastust ei ole. Ükski ravimgi ei mõika. Alguses muutis see Annely kurjaks. Kuidas siis nii, et arstid ei suuda teda ravida. Nüüd on ta näinud aga tohtrite pühendumust tema aitamisel. Uuringud jätkuvad, Annely leidis endale parimad arstid Ida-Tallinna keskhaiglast ja külastab neid kord kuus.

Veel aasta tagasi liikus naine tasapisi rulaatorile toetudes ja käis terve talve lihaste tugevdamise eesmärgil ujumas. Vee kosutavat mõju mäletab ta varasematest sõudmistreeningutest ja kooliajal sai Annely isegi meistersportlase tiitli. Kahjuks läks sel kevadel asi nii hulluks, et valida tuli ratastool.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee