Suhted

Kui lemmikloom viib lahku: „Vali–kas mina või koer!“ 

Katrin Helend-Aaviku, 23. november 2019, 00:01
NELJAJALGNE TÜLIÕUN: „Mehed tulevad ja lähevad, aga lemmikloom armastab sind jäägitult ning on sulle truu kaaslane, ükskõik, mis ka ei juhtuks,“ arvab üks. „Valiksin kindlasti kallima asemel lemmiklooma,“ kinnitab teine. Mis on suhtega lahti, et tehakse selline valik ja et üldse keegi sellise valiku ette pannakse?Foto: Gregg Vignal / Vida Press

„Loobudes koertest, oleksin saanud mehe ja mitte midagi muud. Oleks lahenenud ainult üks probleem ja ülejäänud oleksid alles. Seega – koerad jäid majja ja mees läks,“ räägib koeraomanik, millise valiku kasuks ta otsustas, kui mees talle ultimaatumi esitas. Pereterapeut näeb lemmiklooma ümber tekkivate tülide taga eelkõige omavahelisi suhteprobleeme, mida rihma pingumale tõmmates või jalust ära saates lahendada ei saa.

Lemmikloomal on peres tähtis koht. Ja see on igati hea – oma lemmiku eest tuleb hästi hoolitseda, temast hoolida, temaga mängida ja jalutada. Kui peres on lemmikloom, võib aeg-ajalt ikka ette tulla erimeelsusi näiteks selle üle, kas koeravolask peaks laiutama abieluvoodis, ning torisemisi kassikarvade ja kutsika poriste sopajälgede ning äranäritud botasepaari pärast. 

Enamasti leitakse siiski erimeelsuste puhul lahendused. Keeruliseks kisub suhe aga siis, kui üks partneritest tunneb end tõrjutuna, kuna lemmikloom on tema kaaslase jaoks number üks ning hõivab tema kogu tähelepanu, hoole ja armastuse. Või veel hullem – kui üles kerkinud tülid viivad lõpuks ultimaatumini „vali – kas mina või lemmikloom!“

Samal teemal

27. september 2020, 09:32
Appi! Mu mees flirdib Facebookis võõraste naistega
2. november 2019, 00:01
Mida teha, kui sõbranna on muutunud üliemotsionaalseks, helistab pidevalt keset ööd ja räägib tundide kaupa vaid oma muredest?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee