Inimesed

Hoiatussõnumeid ei anta kunagi nalja pärast ehk Kas oled talvetormideks valmis? 

Triin Raestik, 14. november 2019 22:44
ETTEVAATUS TULEB KASUKS: Koju peaks alati varuma niisugusel hulgal toitu ja esmatarbekaupu, et kriisi puhkedes peaksid koos perega vastu vähemalt seitse päeva.Foto: Martin Ahven

Hiidlainete ja maavärinatega võrreldes elame ikka rahulikus paigas. Ometi tuuseldavad ka meil tormid ja tuisud, mis paaril korral aastas elu ebamugavaks teevad. Kas sina oskad tormiks valmis olla?

Sirle Peterkopf (29) elab Rõuge vallas kaheteistkümne korteriga majas. Hiljutist sügistormi meenutades tõdeb naine, et tema päästeameti antud tormihoiatust ise ei märganud. Kuulis vaid möödaminnes, kui külla tulnud meheõde selle Facebookist avastas ja ette luges. «Lasin jutu ühest kõrvast sisse, teisest välja,» tunnistab kolme- ja viieaastase poisi ema. Ja lisab, et ei võtnud tõsiselt hoiatust ka neil hetkedel, kui elekter mitu korda järjest korraks ära kadus. See tuli ju kohe tagasi. Olukorra tõsidust taipas naine siis, kui elekter juba mitu tundi ära oli. Lõpuks püüdis ta päästa, mida veel päästa andis. Järgmisel korral kavatseb Sirle tormihoiatusse kindlasti tõsiselt suhtuda. «Toitu on meil kodus alati vähemalt nii palju, et nädal ja rohkemgi vastu peaks. Ent kindlasti varun vett.» Elektri kadumine päevadeks pani pere mõtlema ka generaatori soetamisele.

Millega end varustada?

Samal teemal

24.10.2019
Jälle pimeduses: Tartus 448 Elektrilevi klienti elektrita
22.10.2019
Kes jätavad meid elektrita? Ilm, inimesed ja metsik loodus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee