Kultuur

KULTUURILEMMIKUD | Vaata, millist filmi sooviks näitleja Rita Rätsepp näha Oscari võitjana! 

Helina Piip, 14. november 2019 19:55
Rita RätseppFoto: Daisy Lappard
Suurepärane filmJames Gray «Tähtede poole» meeldis väga. Minu jaoks pole see aga üldse mingi kosmose- või ulmefilm, vaid hoopis meie sisekosmosest rääkiv psühhoanalüütiline linateos. See kaugustesse minek on just hoopis iseenda sügavusse süüvimine. Ka isast lahti laskmise teema on Brad Pittil väga hästi mängitud. Tõesti loodan, et ta saab Oscari. Üliandekas näitleja, kes ajaga üha küpsemaks kasvab.Film algas plahvatuste ja probleemidega meie enda sees. Vastuste leidmiseks tuleb minna väga kaugele – oma juurte juurde. Lasta lahti see, mis kunagi oli, see ära lahendada ja saada kaitsekilp. Hästi kerge tundega tulin kinost, justkui hõljusin. Oleks kui puhastustules käinud.

Kontserdielamus
Eesti Kontserdi hooaja avakontserdil esines Ungari päritolu pianist András Schiff. Teda oodati Eestisse nii kaua. Tegemist on tõelise virtuoosiga. Ja mängibki kõike peast! Peale kavas olnud Beethoveni ja Schumanni esitas ta veel nii palju lisapalu, et need kestsid peaaegu sama kaua kui kontsert ise. Rahvas oli sillas!
Seegi on huvitav, et Schiff reisib koos oma klaveritega. Tallinna kontserdile saabus ta uhke pill Viini filharmooniast. Igal juhul suur elamus – avakontserdiga seati latt kõrgele.