Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Lasin tarkusehamba eemaldada ja pidin paistes näoga kaamera ees olema 

Helen Kõpp, 9. november 2019 12:00
Helen Kõpp Tags: Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Inimesed, kes mind instagramis jälgivad, panid kindlasti tähele, et mingil hetkel oli mul pool nägu paistes. Enda meelest nägin halloween'iööl välja nagu koll, nii et õudusmeiki polnud vajagi. Kusjuures, üks jälgija nentis, et ma näen välja nagu armas laps, kellel on komm põses.

Ma olen alati teadnud, et mul tuleb kõik need tarkusehambad suust ükskord välja koukida, kuna need ei mahu suhu ära. Tarkusehambad olid inimestel vajalikud minevikus tugeva toidu purustamiseks, kuid aja jooksul on toiduained pehmenenud, ning nüüd on evolutsioonis jäänud need lõualuus kõige tagumised hambad funktsioonita. Veelgi hullem - mõnel inimesel ei mahu hambad suhu ära, põhjustades lõikudes paksu pahandust.

Kusjuures evolutsioonis on ka häid asju juhtunud - mõni inimene on nii kõva vend, et tarkusehambaid tal ei eksisteerigi! Mõnel teisel õnneseenel jällegi saavad targad hambad aru, et lõikuda pole mõtet ja jäävadki peitu. Minu hambad nii targad polnud. Ja kusjuures nimi tarkusehammas ei tähenda tarkust, nagu silmahamba nimetus ei tähenda silmade omamist. Nimi tuleneb sellest, et need hambad kipuvad lõikuma kõige hiljem - siis kui inimene pole enam laps.

Samal teemal

21.12.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Tulime Carmeniga just Estonia Medical spaa veekeskusest, kui alajaam plahvatas
14.12.2019
HELENI BEEBIBLOGI | See, et mul Tinder on, ei tähenda sugugi, et ma kangesti meest vajaks
07.12.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Kuidas ma Carmeni lõpuks kõndima sain
30.11.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Kõmumeedial on tore minust stereotüüpset lolli blondiini kuvandit hoida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee