Kultuur

7 FAKTI | Kuidas valmis film palgalisest teatrivaatajast? 

Helina Piip, 23. oktoober 2019, 19:55
Foto: Robin Roots

Ilmselt oled kuulnud Valgamaa tüdrukust Alissija-Elisabet Jevtjukovast, kes vaatas 2018. aastal ära kõik Eesti teatrite uuslavastused. Teatrivaatamismaratonist vändati ka film «Aasta täis draamat», mille üks autoreid Henrik Kalmet jagas Naistelehega põnevaid seiku, mis selle projektiga seotud.

Kinoteater otsis kaks sügist tagasi teatrivõhikut, keda palgata kultuuritöötaja keskmise palgaga teatrivaatajaks. Töökonkursil osales kokku 450 soovijat. Noorim kandidaat oli 17aastane ja vanim 64. Ametitest olid esindatud muu hulgas näiteks jalgpallur, parameedik, lüpsja ja endine kanepikasvataja. Peale seiklusehuviliste oli ka töötuid, kes vajasid kindlat sissetulekut, paljud soovisid ka lihtsalt ametit vahetada.

Konkursi võitnud rätsepaharidusega Alissija elu muutus päevapealt ülikultuurseks. Kõige rohkem etendusi, mida neiu ühes päevas vaatas, oli neli. Kõige etenduserohkemad kuud olid märts, oktoober ja november (kõigis 23 uut etendust). Ka kõige pikem seeria jäi novembrisse, kui teatris tuli käia 12 järjestikusel päeval.

Samal teemal

2. november 2019, 00:01
Marta Pulk: „Olen päris kindel, et Alissija oleks lennanud kõrgelt ka ilma meie eksperimendita.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee