Inimesed

NULLKULUGA ELUVIIS: hambapesu tablettidega ja oma purgiga poes käimine 

Triin Raestik, 9. oktoober 2019 11:55
Nullkulu poole püüdlev Ann ütleb, et liiga äkiliselt ei maksa oma ökojalajälge vähendama hakata. Alusta näiteks sellest, et püüad kuivaineid kodust kaasa haaratud pakendisse soetada.Foto: Tiit Tamme
Kuidas pakendivabamalt elada ja seeläbi ennast ning maakera säästa, kõneleb nullkuluga eluviisi poole püüdlev Ann Runnel.

Ann Runnel (37) alustas nullkuluga ehk võimalikult vähe jäätmeid tekitava ja plastivaba elustiili poole püüdlemist kümme aastat tagasi. Esimese beebi kasvatas ta üles marlimähkmetega, kohupiima käis ostmas vaid turult oma topsikusse ja ligi aasta otsa ei soetanud endale riideidki. «Läksin isegi tsipa liiga ekstreemseks,» tunnistab Ann. Ja nendib, et nüüdseks, kui tal on peale suure pere juhtida idufirma, on ta otsustanud, et üle pole mõtet pingutada. Eriti neis asjus, kus süsteem veel püüdlusi ei toeta. Teise linna otsa pakendivaba toote järele ta ei sõida, sest seesugune tegu pole kuidagi nullkuluga elustiili toetav. Aga seal, kus vähegi mõistlik ja võimalik, püüdleb ta loodussäästlikuma eluviisi poole.

Samal teemal

22.10.2019
Põnevaid fakte hambapesust, mida sa enne ei teadnud