Nullkulu poole püüdlev Ann ütleb, et liiga äkiliselt ei maksa oma ökojalajälge vähendama hakata. Alusta näiteks sellest, et püüad kuivaineid kodust kaasa haaratud pakendisse soetada.Foto: Tiit Tamme
Triin Raestik 9. oktoober 2019 11:55
Kuidas pakendivabamalt elada ja seeläbi ennast ning maakera säästa, kõneleb nullkuluga eluviisi poole püüdlev Ann Runnel.

Kuidas pakendivabamalt elada ja seeläbi ennast ning maakera säästa, kõneleb nullkuluga eluviisi poole püüdlev Ann Runnel.

Ann Runnel (37) alustas nullkuluga ehk võimalikult vähe jäätmeid tekitava ja plastivaba elustiili poole püüdlemist kümme aastat tagasi. Esimese beebi kasvatas ta üles marlimähkmetega, kohupiima käis ostmas vaid turult oma topsikusse ja ligi aasta otsa ei soetanud endale riideidki. «Läksin isegi tsipa liiga ekstreemseks,» tunnistab Ann. Ja nendib, et nüüdseks, kui tal on peale suure pere juhtida idufirma, on ta otsustanud, et üle pole mõtet pingutada. Eriti neis asjus, kus süsteem veel püüdlusi ei toeta. Teise linna otsa pakendivaba toote järele ta ei sõida, sest seesugune tegu pole kuidagi nullkuluga elustiili toetav. Aga seal, kus vähegi mõistlik ja võimalik, püüdleb ta loodussäästlikuma eluviisi poole.

Ole eeskuju

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99