Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Tehnika on ideaalne abivahend ka lapsekasvatamises 

Helen Kõpp, 5. oktoober 2019 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov
Praegused lapsed kasvavad üles uskumatult teistsugusel tehnikaajastul, mida mina küll kangesti kiidan. Näiteks sain teada, et on olemas nutikell, mille paned lapsele ümber käe ja jälgid telefonist, kus ta asub! Kuid on mõni, kellele tänapäev ei meeldi.

Olen kuulnud mõningaid vanemaid inimesi tähtsalt jutustamas, kuidas minevikus polnud mingeid nutiseadmeid ning vanematel polnud ka absoluutselt aega lastega tegeleda. Visati võsuke aga uksest välja laia maailma ja siiberdagu, kus vähegi tahab. Kui segama tuli, sai ikka vitsa ka, nagu õigele kasvatusele kohane. Sai siis ronitud, luid murtud, kukutud, päid lõhki löödud, peksa saadud, ära külmutud ja kõike muud, mida tänapäeva hellad lumehelbekesed sugugi enam ei kannata. Polnud mingeid kuradi arvuteid, mis silmad ära rikuvad ja inimesi nüristavad. Õige mäng käis ikka õues, vanemate hoolimatute silme alt väljas, päris kaigaste ja keppidega! Ja näed, oleme kõik elus ja terved ning täiesti normaalsed inimesed, välja arvatud need, kes surma said, sandiks jäid või rööviti – nemad ei saa tänapäeva lumehelbekestele enam ilusatest vanadest aegadest rääkida.

Samal teemal

16.10.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Lasen Carmenil avalikes kohtades vabalt ringi liikuda, aga inimesed arvavad, et olen ta silmist kaotanud
09.10.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Lasin tarkusehamba eemaldada ja pidin paistes näoga kaamera ees olema
02.10.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Olen kannatanud jõhkra küberkiusamise all
26.09.2019
HELENI BEEBIBLOGI | Varem olin ori, nüüd olen lapsevanem