Ilu ja mood

Midagi pole selga panna? Lase äpil valida komplekt just sulle! (1)

Maria Rozbaum, 30. september 2019 15:26
SügismoodFoto: Pexels.com
Kui 1995. aastal tuli Ameerikas välja linateos "Clueless", siis oli kõikide suurte ja väikeste tüdrukute unistuseks selline virtuaalne riidekapp nagu filmi peategelasel Cheril.

Hommikul ei pidanud Alicia Silverstone'i kehastatud kooliõpilane kapis ringi tuhlama, vaid istus šikilt arvuti taga ja kogu garderoobi sisu oli tema ees! Klõpsi aga kena komplekt kokku ja minek! 

Kes teab, ehk said praegused äppide arendajad inspiratsiooni just sellestsamast filmist, mis on praeguseks moegurmaanide hulgas kergemat sorti klassikaks kujunenud. Igatahes on nüüdseks valikuid päris palju.

Kui natuke äpipoes ringi vaadata, siis on näha, et pakutakse nii tasuta kui ka tasulisi variante. Meie katsetasime esimesi, mis on kõigile ilma lisakuludeta kättesaadavad.

Võtsime ette need, mis Cheri süsteemile üsnagi sarnased, kuid viskasime pilgu peale ka neile, mis on head üldiselt inspiratsiooni kogumiseks. Mõned soovitused on nüüd teie ees!

CombyneFoto: Kuvatõmmis

Combyne

See äpp on tõsiselt heaks abimeheks oma riidekapi organiseerimisel, kuid hoiatan, et korralikuks kasutamise alustamiseks tuleb võtta töölt nädal puhkust või siis broneerida vähemalt terve nädalavahetus, sest ette tuleb võtta terve garderoobi ülespildistamine neutraalsel taustal.

Mõni kehitab selle peale vaid õlgu, kuid neil, kellel juba käekotte on üle kümne, võib paljas mõte kõige fotografeerimisest pea ringi käima panna. Tuleb tõdeda, et kui kõik on üles pildistatud ja kategooriate järgi salvestatud, on tegu vahva ajaviitega.

Äpis saab endale komplekte kokku panna, jälgida teisi kasutajaid ning osaleda erinevatel võistlustel, kus tuleb teemadele vastavalt riideid valida.

Minul ei olnud katsetamise käigus kahjuks aega, et kõike üles pildistada, ja seega tegin natuke sohki. Ehk ei saagi seda päris sohiks nimetada, vaid pigem heaks ajaplaneerimiseks, aga otsisin palju kotte ja riideid üles netist ning salvestasin endale lihtsalt toodete reklaamfotod.

Samuti ei hakanud ma pildistama iga erineva kirjaga musta t-särki, vaid salvestasin vaid ühe. Kui hakkaksin äppi pidevalt kasutama, siis lisaksin muidugi pildi kõigist, kuid katsetamiseks sain niiviisi päris hea pildi. 

Telefoni asemel oleks äppi mugavam kasutada tahvlis, kuna kõigil esemetel tuleb välja joonistada välimine äär, et need jääksid puhtamalt näha. Seda on aga telefoni väiksel ekraanil üsna keeruline ilusti teha.

MyWardeobe - Outfit PlannerFoto: Kuvatõmmis

MyWardrobe – Outfit Planner

Üsna lihtsakoeline äpp. Mingeid moega seotud ideid siit otsida ei tasu. Lihtsalt võimalus oma garderoobist ülevaade saada. Kõik esemed tuleb taaskord üles pildistada. Kuna fotosid ei saa telefonist laadida, vaid peabki otse pildistama, siis ei saa ka sohki teha ja netist pilte võtta.

Kui kõik esemed üles pildistatud, saad kalendrisse iga päeva juurde lisada komplekti, mida kanda plaanid.

YourClosetFoto: Kuvatõmmis

YourCloset

Samamoodi nagu eelmise äpi puhul, tuleb ka siin varuda aega, et kõik oma riided üles pildistada ja erinevate kategooriate järgi salvestada. Siin läheb vast sellevõrra kiiremini, et ei pea neid tüütuid rõiva, koti või jalatsipaari välisjooni vedama.

Eraldi saab lisada oma virtuaalsesse garderoobi absoluutselt kõik, kuni viimase sõrmuseni välja. Lisaks on võimalik tekitada soovide nimekiri ehk siis panna eraldi kausta kõik, mis kuskilt silma jääb, ja järgmisel osturetkel saad kerge vaevaga meelde tuletada, mis ühest või teisest unistuste komplektist veel puudu oli.

Lisaks on äpis e-pood, kust saad toote tellida ja samas sealse foto kohe otse ka oma äpigarderoobi lisada.

PinterestFoto: Pexels.com

Pinterest

Üks tõenäoliselt tuntumaid ja armastatumaid äppe kogu maailmas. Seda kasutatakse nii kodukujunduse ideede, käsitöönippide, kokteiliretseptide kui ka jumal ise teab mille otsimiseks veel. Igatahes on ta ka suurepärane abivahend moodsalt ja ajakohaselt riietumisel.

Trüki vaid otsingusse "outfit" ja saad kohe sadu ideid, mille saad enda kausta salvestada ja igal ajal lihtsalt välja otsida. Hea vahend vastu uut aastaaega, kui otsid ideid, mida ostma minna.

Otsingusõnale lisaks võid selekteerimiseks panna sobiva aastaaja, värvi või näiteks suuruse XL ja nii saad juba täpselt sellised komplektisoovitused, mis sinu maitsele sobivad!

Omaenda garderoobiga pole sel muud pistmist, kui et tegelikult saad sealt üles otsida kõik esemed, mis on sarnased su enda kapis leiduvatega, ja need eraldi kausta salvestada. Nii on enam-vähem silma ees, mis sul on olemas. Vajab sel juhul ikkagi piisavalt aega, kuid pole nii täpne, kui enda riiete pildistamine.

Smart Closet - Fashion StyleFoto: Kuvatõmmis

Smart Closet – Fashion Style

Nagu ikka, tuleb alustada riiete ülespildistamisega (või sohki teha ja netist otsida). Üles saab pildistada kõik, kuni kosmeetikatarveteni välja. Nii saad soovi korral määrata ära ka selle, millist huulepulka millisel päeval ja millise kleidi juurde kasutada.

Iga päev saad lisada oma kasutuses oleva komplekti või lihtsalt midagi kokku panna. Seda vaimusünnitist saab siis teiste kasutajatega jagada ja teised saavad ära märkida, kui neile sinu väljamõeldud komplekt väga meeldib. 

Võimalik on oma kasutaja ühildada sõprade omadega ühildada ja nii on mõnus näiteks omavahel riideid osta, müüa, laenata või niisama vahetada.

Olemas on ka otsetee suurematesse netipoodidesse, mille kaudu saad siis taas eseme koju tellida ja ühtlasi salvestada selle pildi. Nii on võimalik komplekte tulevateks nädalateks kalendrisse panna juba enne, kui kleit või seelik isegi sinuni jõudnud on. 

Closet ai Style Organiser & Outfit CreatorFoto: Kuvatõmmis

Closet ai Style Organiser & Outfit Creator

Üks kõige kehvemini hinnatud äppidest riiete organiseerimise ja komplektide kokkupanemise kohapealt. Samas on tal üks lahe funktsioon. Nimelt ei pea oma riideid pildistama ega ka netist pilte salvestama, sest võimalik on valida etteantud piltide hulgast.

Nõrgaks küljeks jääb see, et etteantud valik on suhteliselt kitsas ja kuigi valida on võimalik paljude tooninimetuste vahel, siis n-ö etteantud pilt jääb ikka sama värvi, nagu ta on ja seetõttu ei anna head efekti, kui komplekt virtuaalselt kokku panna.

Inspiratsiooni mõttes on võimalik kedrata teiste kasutajate poolt üles laetud komplekte ja fotosid.

Kokkuvõttes võib öelda, et leidub täitsa asjalikke äppe ja kui huvi moe ja riiete vastu on, siis tasub nendega kindlasti mängida. Siin aga meeldetuletuseks, milline nägi välja Cheri süsteem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee