Inimesed

Vägev värk! Eestlanna tegi Ameerika kettagolfiradadel ajalugu  

Silja Paavle, 4. oktoober 2019 06:12
ÕPETAB KESKENDUMA: Kuigi rajad on pikad ja nende läbimiseks kulub tunde, õpetab see ala Kristini sõnul keskendumist olulisele ehk ketta korvi saamisele just sel hetkel, kui seda tõesti vaja on.Foto: Alyssa Van Lanen

«Discgolf on andnud mulle võimaluse end sportlikult teostada,» lausub Kristin Tattar. Naine krooniti eelmisel nädalal esimese eurooplasena USA naiste lahtiste meistrivõistluste võitjaks.

USAs Virginia osariigis Spotsylvanias toimunud võistlus on naiste kettagolfi aasta tippsündmus, sinna koguneb maailma paremik. Pärnulanna Kristin (27) osales neil võistlustel ka mullu, kuid jäi siis neljandaks. Kanada meistrivõistlustelt noppis naine tänavu samuti meistritiitli.

Kristini sõnul pole võistlustele pääsemine keeruline. Tarvis on vaid kindlat reitingut – ja uksed on lahti. Küll osutub sageli probleemiks rahaline seis, sest teisel pool ookeani võistlemine pole sugugi odav. Tänavu lõi USA lahtistel meistrivõistlustel kaasa vaid kolm eurooplast, teine eestlanna Maris Perendi jäi 16. kohale. Kristin loodab väga, et tema võit innustab ka eestlannasid suurematel võistlustel osalema, sest siinsed naised on oskustelt discgolf’is tugevad ja heal tasemel. «Meil on kümmekond naist, kes võiksid kõrgeid võistluseid võita,» pakub ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee