Inimesed

Näitlejanna Laine Mägi: „Kankaanil vanusepiirangut pole.“ 

Maria Rozbaum, 4. september 2019, 06:00

30 aastat tagasi lõi Laine Mägi tantsutrupi Lancy. See on ainulaadne nähtus Eestis, sest nii pikka ja värvikat ajalugu pole ühelgi teisel sellisel seltskonnal ette näidata.

Meie kohtumispaigaks on ühel argiõhtul muidugi mõista Laine Mägi (60) tantsukool – tema töö, kodu, elu ja suurim hobi. Kohtumisele kiirustades näen juba kaugelt, kuidas Laine tantsukooli ees hoogsate liigutuste saatel tänavalt lehti pühib. Omanikuna tulebki ju olla nii koristaja, kojamees, muruniitja, õpetaja kui ka lumerookija. Eks naise kadestamisväärselt hea vormi üks saladus peitubki pidevas liikumises ja Pärnu kesklinna kahekordses majas asuv kool pakub selleks võimalusi küll ja veel.

No ja kui koolis peaks veel askeldamist väheks jääma, aitab töö Draamateatris, televõtted või maakodu renoveerimine, millesse näitlejanna tõelise kire ja pühendumusega sukeldunud on. Kuigi teha on veel palju, annab juba praegune pilt tunnistust Laine andest ka sisekujunduse alal. Majake tõotab tulla tõsiselt rõõmus ja värvikirevalt omanäoline. «Kui ma poleks näitleja, oleksin kohe kindlasti võinud arhitektiks hakata. Või teha midagi muud ehituse-sisustuse vallas,» tunnistab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee