Inimesed

1. SEPTEMBER | Näitleja Merle Jääger: olin õpetajate silmis kui kuri geenius, kes kõike korraldas (3)

Naisteleht, 1. september 2019 13:05
Merle JäägerFoto: Teet Malsroos
Näitleja Merle Jääger kooliaega rõõmsates toonides ei meenuta. «Pikka aega nägin veel õudukaid, et pean sinna tagasi minema,» lausub ta.Keskkoolis oli Merle üks neist, kes lakkamatult sekeldustesse sattus. Oli selle põhjuseks siis tundidest pausi panemine või nurga taga suitsetamine, üks oli kindel: ta jäi ALATI vahele ja ALATI süüdi. Sageli väänati talle kaela ka seesuguseid asju, mida ta tegelikult teinud polnudki.

«Olin õpetajate silmis kui kuri geenius, kes kõike korraldas,» räägib ta. Õli valas tulle seegi, et Merle üritas enda eest seista. «Jah, kui keegi mulle lajatas, siis ega ma kõrvu lonti lasknud,» ütleb naine.

Et materdamine oli igapäevane, meenub Merlele hoopis üks ja ainus lugu, kus kahest patuoinast pääses puhta nahaga üks – ja see oli üllatuslikult tema. «Mul oli keskkoolis venelasest klassijuhataja, kes tahtis, et kogu klass oleks komsomolid. Mina ja minu oivikust pinginaaber Katrin olime ainsad, kes polnud,» kõneleb ta.

Kui klassijuhataja asus Katrini südametunnistusele koputama, kuulis tulevane näitleja esimest ja viimast korda, kuidas tema ülikorralik pinginaaber kasutas ebatsensuurset väljendit. «Isa oli talle öelnud, et ei ole vaja selle sita sisse astuda,» muigab Merle.

Pahandus oli suur ja seekord, oh imet, polnudki jama põhjuseks Merle!

Samal teemal

05.09.2019
Merle Jääger saab peagi vanaemaks
01.09.2019
1. SEPTEMBER | Näitleja Aita Vaher: mina tegin oma pättused ära algkoolis
01.09.2019
1. SEPTEMBER | Muusik Robert Linna oli ulakamast ulakam

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee