Inimesed

AJALOOTUND | Norra kroonprintsess: „Kahetsen siiralt oma nooruse patte.“ 

Tõlkinud Allan Espenberg, 8. september 2019 12:00

Norra kroonprintsessi minevikku kuuluvad narkootikumid, üheöösuhted ja vallaslaps. Pahelistele aegadele vaatamata on Mette-Maritist saanud praegu kuningriigi kõige armastatum naine.

Augusti keskel 46. sünnipäeva tähistanud Mette-Marit sündis Kristiansandis ajakirjanikust isa ja pangatöötajast ema järeltulijana. Väikese tüdruku ja noore neiuna huvitus Mette-Marit purjespordist, võrkpallist, balletist, laulmisest ja matkamisest. Võrkpallis sai ta isegi treeneri- ja kohtunikukutse.

Kui tüdruk oli 11aastane, lahutasid vanemad abielu ning Mette-Marit jäi elama ema, õe ja kahe vennaga. Isa abiellus uuesti, seekord endise striptiisitariga. Ka ema ei jäänud pikalt üksikuks. Segased peresuhted on üks põhjus, miks Mette-Marit otsustas üsna varakult omaette ja iseseisvalt elama hakata. Neiu jõudis töötada ettekandja, müüja ja maasikakorjajana ning proovis vähesel määral ka ajakirjanikutööd. 1997. aastal sündis neiule poeg Marius, kusjuures lapse isa Morten Borg mõisteti korduvalt vangi kakluste, kokaiini omamise ja purjuspäi autojuhtimise eest. Ka Mette-Marit ise väisas sageli tormilisi pidusid, kus mõnuainete kõrval kuulusid tema tollaste eelistuste hulka veel alkohol ja üheöösuhted. Avalikkus noppis need seigad naise minevikust ülima mõnuga üles siis, kui õhku tekkis võimalus, et Mette-Maritist saab Norra kroonprints Haakoni kõrval tulevane kroonprintsess.

Samal teemal

30.05.2020
ARMAS KLÕPS: tulevane Norra kuninganna lõpetas põhikooli
30.02.2020
Norralased mures: miks kopsuhaigest kroonprintsessist midagi kuulda pole?
14.08.2019
Lühisuhted – kas ajastu märk?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee